LibreOffice 6.2 a 6.1.5 přicházejí

lo6_cubes.png Nadace The Document Foundation oznamuje vydání nové verze populárního kancelářského balíku LibreOffice. V médii probleskly zprávy o kritické bezpečnostní chybě v LibreOffice a OpenOffice.  

7. února 2019 oznámila na svém blogu nadace The Document Foundation, která spravuje vývoj a marketing kancelářského balíku LibreOffice, vydání stabilní major verze LibreOffice 6.2 a LibreOffice 6.1.5. Zatímco první je z řady Fresh a obsahuje nejnovější, a tedy ne dokonale vyzkoušené funkce a vylepšení, druhá je z řady Still a je přímo určená pro business účely. Obě verze si můžete stáhnout ze stránky LibreOffice.

Verze LibreOffice 6.2 přichází s přepracovaným uživatelským rozhraním, postaveným na konceptu MUFFIN, s upravenými podobami Notebookbaru i řadou dalších změn v jednotlivých programových modulech. Novinky v této verzi sledujeme a přinášíme v pravidelném shrnutí, jehož první díl si již můžete přečíst. Řadu informací najdete také v rozsáhlém článku Stanislava Horáčka Novinky ze světa LibreOffice: pokročilé nastavení písma a podzimní konference.

Kritická chyba CVE-2018-16858

Médii probleskla zpráva o kritické chybě CVE-2018-16858. Ta umožňovala útočníkovi vložit do dokumentu událost, která po přejezdu myši vyvolala spuštění škodlivého kódu v jazyce Python. Pythonovský interpret je přitom standardní součástí balíků LibreOffice a OpenOffice. Chyba je popsaná na stránce LibreOffice.org a nadace zareagovala rychle vydáním opravných verzí 6.1.3 řady Fresh a 6.0.7 řady Still 5. listopadu 2018. Tato oprava se bohužel do nedávno vydané aktualizace Apache OpenOffice nedostala, a tak doporučujeme pro otevírání souborů ve formátu ODF využívat LibreOffice.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 3
 

Komentáře

user avatar Jiri831
Odpovědět
Instalace LibreOffice 6.2 přes terminál
21. 02. 2019, 21:39:31
Je možno instalovat v Ubuntu LibreOffice 6.2 i přes terminál?

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Petr Valach

Petr Valach

Redaktor & editor OpenOffice.cz a LinuxEXPRES.cz. Správce twitterových účtů těchto redakcí. Člen nadace The Document Foundation.

 

Public Relations

SOS Security Week - interaktivní webináře

SophosOblíbený Security SOS Week je zpátky! … na přelomu června a července proběhne další ze série Security SOS Week, která vám pomůže zjistit, jak efektivně ochráníte vaši IT infrastrukturu před hackery a že malware je zpět v plné síle a i bezpečnost vašeho soukromí má dvě strany jako mince.

Pokračování ...


SOLIDWORKS

Public Relations

Jak si zabezpečit servery?

DNSSECPokud chce moderní člověk plně využívat to, co mu virtuální svět internetu nabízí, musí se stále více orientovat na bezpečnost. Musí činit kroky, jež ho ochrání před riziky, jež se právě na této síti skrývají a dnes a denně uživatele ohrožují.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz