Letem světem LibreOffice Conference 2013

LibreOffice Eilidh McAdam shrnuje průběh letošního ročníku LibreOffice Conference v italském Miláně.  

Letošní ročník LibreOffice Conference je za námi. Jak probíhal a co přinesl? Ve stručnosti o tom referuje vývojářka Eilidh McAdam z firmy Lanedo. Vybírá si jen některé body, ostatně shrnout tak obsažnou konferenci do krátkého článku příliš nelze.

Za důležité považuje především fakt, že vývoj LibreOffice teď nabírá na síle více než kdy dřív. Současně ale konstatuje, že se poněkud nedostává lidí, kteří by se starali o zajištění kvality a o záležitosti designu.

Poněkud více se věnuje mobilním zařízením, kde cituje z průzkumu firmy CloudOn (nového člena poradního výboru TDF). Podle něj 47 % činností na mobilních zařízeních připadá na prohlížení; co se týká využívání mobilní verze Microsoft Office, 81 % je používání na tabletech a jen 19 % na telefonech. Uživatelé považují za nejdůležitější vlastnosti mobilních aplikací interoperabilitu a integraci do mobilního workflow (např. obvyklé přiřazení softwarových kláves).

(Jako ve škole)
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 
 
 
woo jaw demo hz