LibreOffice 4.2.3: podpora OOXML Strict a opravená knihovna OpenSSL

LibreOffice Dnes vydaná verze 4.2.3 kancelářského balíku LibreOffice přidává podporu OOXML Strict a opravuje řadu chyb, včetně vážné bezpečnostní chyby v OpenSSL.  

S malým zpožděním oproti plánu byla dnes vydána verze 4.2.3 kancelářského balíku LibreOffice. Je to především verze opravná, opravuje 99 hlášených chyb a navíc i velmi vážnou chybu v OpenSSL (tam, kde se knihovna přibaluje k aplikaci – týká se především Windows).

V nové verzi ovšem také přibyla podpora formátu OOXML Strict, tedy té podoby tohoto formátu, která je standardizována jako ISO/IEC 29500 a kterou lze používat v Microsoft Office 2013 (byť tam jako výchozí nastavena není).

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 2
 

Komentáře

user avatar Petr Valach
Odpovědět
LibreOffice 4.2.3: podpora OOXML Strict a opravená knihovna OpenSSL
11. 04. 2014, 00:39:44
Velmi významný update, právě ze dvou výše uvedených důvodů. Asi je zbytečné říkat, že se doporučuje stažení a instalace co nejdřív.

Je dobře, že The Document Foundation má nastavenou jinou politiku zveřejňování než Apache Foundation, takže rychleji reaguje na změny. I když release této verze byl naplánovaný dopředu, podařilo se do ní dostat "na poslední chvíli" důležité opravy.

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 
 
 
woo jaw demo hz