LibreOffice 7.0.2, merch na konferenci LibreOffice 2020

tdf.png Byla vydána opravná verze LibreOffice 7.0.2. Na konferenci LibreOffice 2020 bude dostupný merch. Ukážeme vám, jak hromadně kopírovat v Calcu vybranou hodnotu napříč listy sešitu.   

LibreOffice 7.0.2

Nadace The Document Foundation oznamuje vydání aktualizované verze LibreOffice 7.0.2. Tato verze opravuje přes neuvěřitelných 130 chyb a regresí (zřejmě jde o rekordní číslo). Její stažení a instalaci tak doporučujeme. Nová verze je z řady Fresh, tedy je určena spíše pro nadšence a zájemce o nové funkce. Stáhnout ji můžete z české stránky libreoffice.org. Na ní také najdete aktuální stabilní verzi 6.4.6. Nejnovější testovací denní buildy najdete zde.

Vydání další opravné verze LibreOffice 7.0.3 je naplánováno na druhý listopadový týden.

Konference LibreOffice 2020 již za týden

Jak už jsme vás opakovaně upozorňovali (naposledy zde), ve dnech 15. až 17. října 2020 proběhne společná konference LibreOffice a openSUSE. Konference vůbec poprvé bude nejen společná s jiným subjektem (jakým je komunita kolem openSUSE), ale také jen online. Tím také bude přístupná všem zájemcům bez nutnosti platit účastnický poplatek. Zájemci však mohou podpořit aktivity LibreOffice zakoupením merche na stránce shop.spreadshirt.de. Zájemcům jsou k dispozici trička, mikiny, tašky nebo kšiltovky.

Upozorňujeme, že registrace započne 13. října na stránce oslo.gonogo.live.

Jak naráz vložit stejnou hodnotu ve více listech Calcu

Tento tip vám pomůže vložit zkopírovanou hodnotu z jednoho listu na stejné místo ve vícero listech. Podmínkou samozřejmě je, abyste v sešitě měli víc listů. Ve zdrojovém vyberte příslušnou buňku a stiskněte [Ctrl + c]. Následně vyberte jeden z listů, do kterého si přejete hodnotu buňky vložit, a se stisknutou klávesou [Ctrl] označte další listy. Jakmile budou vybrány (jejich ouška se zvýrazní), v jednom z listů klepněte do nějaké buňky a stiskněte [Ctrl + v]. Zkopírovaná hodnota se vloží do vybrané buňky ve všech sešitech.

Tímto způsobem lze kopírovat jen obsah buněk. Nezkopírujete takto hromadně například obrázek.

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Petr Valach

Petr Valach

Redaktor & editor OpenOffice.cz a LinuxEXPRES.cz. Správce sociálních médií těchto redakcí. Člen nadace The Document Foundation. Ve svém volnu se věnuje popularizaci vědy a fotografování.

 
 
 
woo jaw demo hz