LibreOffice dnes slaví 5 let

Novinka Kancelářský balík LibreOffice už je s námi pět let. Přesně 28. září 2010 bylo ohlášeno vytvoření balíku a současně založení The Document Foundation jako organizace, která bude vývoj zastřešovat.  

Dnes je to přesně pět let, co došlo k události významné pro svobodné kancelářské balíky. Skupina vývojářů, kteří dříve pracovali na vývoji balíku OpenOffice.org, ohlásila vznik nového projektu vývoje balíku (nazvaného LibreOffice), který naváže na dosavadní vývoj OpenOffice.org, o jehož osud pod firmou Oracle se zakladatelé projektu obávali.

Pro zastřešení vývoje měla vzniknout nová organizace: The Document Foundation. Ta oficiálně vznikla v únoru 2012, první verze balíku LibreOffice (3.3) přišla na svět dříve – 25. ledna 2011. Během první zhruba čtyř let si balík stáhlo 120 milionů unikátních uživatelů (do tohoto počtu nejsou započítány linuxové distribuce), z toho 55 milionů jen od května 2014 do května 2015.

Doplnění: Italo Vignoli v blogu TDF přinesl další informace ohledně pětiletého výročí LibreOffice. Kromě jiného si můžete stáhnout ve formátu PDF dvě knihy (stručnější a podrobnější), které na základě blogu mapují celou historii balíku.

 

Thorsten Behrens krájí narozeninový dort
Thorsten Behrens krájí narozeninový dort (foto Sebastian Hauptstock)

(Jako ve škole) Průměr: 1.33 | Hodnotilo: 3
 

Komentáře

user avatar Petr Valach
Odpovědět
LibreOffice dnes slaví 5 let
28. 09. 2015, 12:54:41
Celému týmu The Document Foundation gratulujeme a děkujeme za jejich pětileté úsilí. Jejich práce nebyla rozhodně marná.
user avatar Tomáš Matýs
Odpovědět
LibreOffice dnes slaví 5 let
28. 09. 2015, 15:49:28
Vše nejlepší libreoffice. Ještě přidat epub plus to, co umí callibre a tvorba lineárních a nelineárních dialogů(příběhů) do jednoho až dvou modulů libreoffice a hodit to pod stejnojmennou střechu a máme all inclusive. Jinak, četli jste https://blogs.apache.org/ooo/ ?
user avatar Lukáš Jelínek
Odpovědět
Re:LibreOffice dnes slaví 5 let
28. 09. 2015, 19:16:03
Ano, v reakci na to, co se objevilo v blogu ASF, už mám rozepsaný článek na středu.
user avatar Martin Tůma
Odpovědět
LibreOffice dnes slaví 5 let
28. 09. 2015, 17:58:47
Sakra, to to utíká. No nic tak všechno nejlepší.
Já mám narozeniny až zítra, akorát mi není těch pět.

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 

Public Relations

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?Představte si, že Microsoft 365 je nejen soupravou nástrojů, ale skutečným prostředkem pro transformaci vašeho podnikání. Jednou ze společností, která vás na této cestě jako obchodní partner může podpořit, je Crayon Czech Republic and Slovakia.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz