Asseco Helios 1

LibreOffice pro Android: editační funkce dokončeny

Novinka Firma Collabora prezentuje výsledky tříměsíčního vývoje editačních funkcí LibreOffice pro Android. Račte se podívat.  

Mobilní verze kancelářského balíku byla dlouho v rozpracovaném a nefunkčním stavu. Vývoj v loňském roce rozjel Tomaž Vajngerl s podporou firmy Smoose v podstatě úplně od začátku, i když s využitím knihovny LibreOfficeKit.

Letos v lednu jsme se dočkali první „ostré“ verze (i když označené jako Beta) LibreOffice pro Android, zatím ještě jen jako Viewer, tedy prohlížeč. To už ale firma Collabora v rámci zakázky vyhlášené TDF pilně pracovala na editačních funkcích.

Přečtěte si recenzi aplikace od Lubomíra Čevely.

Nyní je hotovo a firma se tedy neváhala pochlubit tím, jak mobilní verze balíku nyní vypadá. V Google Play nová verze zatím není, i když je zřejmě jen otázkou času, kdy ji tam najdeme.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 3
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
ITmeets
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 
IOTOR
 
 
woo jaw demo hz