Lokalizace OOo2 přihlášena do soutěže o IT projekt roku

Obecně prospěšná společnost Liberix přihlašuje do soutěže "IT projekt roku 2005" Lokalizaci OpenOffice.org 2.0. Soutěž vyhlašuje každoročně Česká asociace manažerů úseků informačních technologií (CACIO) a probíhá pod záštitou ministra informatiky.  

Obecně prospěšná společnost Liberix přihlašuje do soutěže "IT projekt roku 2005" Lokalizaci OpenOffice.org 2.0. Soutěž vyhlašuje každoročně Česká asociace manažerů úseků informačních technologií (CACIO) a probíhá pod záštitou ministra informatiky. Více v tiskové zprávě.

Komentáře

user avatar MilanS
Odpovědět
Nekamenujte skeptika
3. 11. 2005, 20:34:51
Obávám se OOo2 zůstalo za očekáváním - nejde o funkcionalitu, zde je s to soutěžit (a úspěšně) s MS Office, ale v rychlosti na stejném HW. Z většiny porovnání je patrné, že je náročnější na HW, zejména operační paměť, při dosažení srovnatelné rychlosti. Proto jsem skeptický, že dojde k masovému nahrazování MS Office právě OOo2, neboť zejména u nás ještě není běžné každé 2-3 roky kupovat nový, výkonnější stroj. Pro nasazení v úřadech nebo domácnostech to platí minimálně dvojnásob. A tak se obávám, že spíš než s OOo2 se v domácnostech budeme stále setkávat s nelegálními kopiemi MS Office, nejčastěji v. 2000, a na úřadech - snad už všechny opustili T602 - legální starší produkty MS Office, 97 nebo 2000.
user avatar rvojta
Odpovědět
OpenDocument
4. 11. 2005, 10:12:44
OpenOffice.org je dobrý kancelářský balík a jako každý SW má své větší či menší mouchy. Já osobně se domnívám, že je třeba se na to podívat z jiného úhlu. Za OpenOffice.org jsem vděčný a ne proto, že ho používám, ale proto, že na základě původního formátu vznikl nový OpenDocument formát. Není důležité, aby se Microsoft Office nahrazoval zrovna tímto balíkem. Důležité je, aby OpenDocument byl přijat jako standard, jako norma a aby byl implementován do co největšího množství kancelářských balíků. To je cílem - aby mohlo docházet k bezproblémové výměně informací mezi uživateli bez ohledu na použitý operační systém, kancelářský balík, ...

A pokud OpenOffice.org nebude masově rozšířen, nevadí. Důležité je, že pomohl na svět formátu OpenDocument.

--
Robert Vojta
http://blog.vojta.name/
user avatar Mark
Odpovědět
Naprosto souhlasim
8. 11. 2005, 19:36:40
Naprosto souhlasim, ovsem imho je ted klicova podpora opendocumentu v MS Office ... velmi pozorne sleduji snahy o implementaci ODF do MSOffice tak rikajic bez ucasti MS :-), pokud by se to podarilo byl by to pro ODF zatracene dobry start.
user avatar Mark
Odpovědět
T602 urednikovi ? proc ne.
8. 11. 2005, 19:33:00
btw, podle meho nazoru na vetsinu prace kterou na uradech v textaku delaji by ta stara T602 BOHATE stacila. Navic s oteviranim 602 souboru bz ani zdaleka nebyly takove problemy jako s DOC :-)

Jinak co se tyce udajne pomalosti OOo. Myslim ze vliv tohoto ukazatele silne precenujete. Vzopmente na argumentaci zastancu IE kteri neustale vsude protlacuji testy udajne pametove nenazranosti a narocnosti na CPU v pripade Mozilla Suite prip v mensi mire u Firefoxu, no a vidite, firefox si presto uzivatele dokazal ziskat a ma ted celosvetove neco pres 10% podil. Ono totiz nejake ty zlomky vterin navic pri startu - v pripade OOo jsou to sice uz vteriny :-) ale presto si myslim - malo koho tolik zajimaji (pokud to tedy neni recenzent nejakeho IT platku, pak je to ovsem u software ten nejdulezitejsi ukazatel, uz proto ze se velmi snadno meri a dany recenzent se balikem nemusi prilis do hloubky zabyvat aby vyplodil nejakou tu "srovnavaci recenzi").
user avatar standa.e
Odpovědět
narocnost nic neznamena?
8. 11. 2005, 19:43:58
Dovolim si nesouhlasit. Zalezi na sile stroje. Muze to byt take jako plavat v medu... Tezko pak presvedcite sefa, ze je open source reseni lepsi nez stavajici, znamena-li to nakup nove a vykonnejsi herky...

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
 
 
woo jaw demo hz