Lokalizovaný leták pro školy, konference LibreOffice 2021: Call for Papers

tdf.png Pro studenty středních škol a univerzit je k dispozici lokalizovaná verze letáku. Nadace TDF vyhlašuje žádosti o příspěvky pro konferenci LibreOffice 2021.  

Leták pro školy a univerzity v češtině

Jak jsme vás informovali, nadace The Document Foundation založila projekt LibreOffice New Generation. Jeho úkolem je oslovit mladé potenciální uživatele LibreOffice z řad studentů středních a vysokých škol, získat od nich informace o použití a zapojit je do projektu. Za tímto účelem nadace (resp. Mike Saunders, Fabio Pesari, Timothy Brennan Jr. a Maharaj) vytvořila leták, jehož originální podobu lze ve formátu ODG stáhnout z wiki stránky nadace. Nyní je k dispozici lokalizovaná verze, kterou si můžete stáhnout z příslušné wiki stránky. Jejím autorem je Petr Valach.

Lokalizovaný leták pro školy Lokalizovaný leták pro školy

Konference LibreOffice 2021: Call for Papers

Z důvodu přetrvávající pandemické situace bude i další plánovaná konference LibreOffice probíhat v online podobě, a to ve dnech 23. až 25. září 2021. Nadace TDF vyzývá přispěvatele, aby přihlásili svůj příspěvek na konferenci. Téma by se mělo týkat projektů LibreOffice, ODF, Document Liberation nebo ODF Toolkit. Zájemci by se měli představit a žádost poslat na adresu conference@libreoffice_org, a to do 30. června 2021.

Program konference je rozdělen do následujících okruhů:

  • Vývoj, API, rozšíření, budoucí technologie
  • Zajištění kvality (QA)
  • Lokalizace, dokumentace, projekty v nativním jazyce
  • Přívětivost LibreOffice: snadnost použití, vzhled a přístupnost
  • Open Document Format, Document Liberation a interoperabilita
  • Advokace, propagace, marketing LibreOffice
  • Rozmanitost a začlenění, projekt LibreOffice New Generation

Samotné prezentace budou trvat 30 minut (včetně otázek a odpovědí), workshopy 90, rychlé příspěvky 5 minut.

Zájemci mohou též sledovat skupinu na Telegramu.

Přehled aktualit připravujeme s českou komunitou LibreOffice. Sledujte stránku na FacebookuTwitteru.

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Petr Valach

Petr Valach

Redaktor & editor OpenOffice.cz a LinuxEXPRES.cz. Správce sociálních médií těchto redakcí. Člen nadace The Document Foundation. Ve svém volnu se věnuje popularizaci vědy a fotografování.

 
 
 
woo jaw demo hz