Města v regionu Umbrie přecházejí na LibreOffice

Itálie Přibližně dva roky poté, co byla zahájena migrace na LibreOffice v italském regionu Umbrie, hlásí přechod na tento balík tamní města Todi a Terni.  

V říjnu 2012 oznámili představitelé veřejné správy v italském regionu Umbrie, že bude spuštěn projekt migrace na kancelářský balík LibreOffice. V červnu následujícího roku byl tento projekt (nazvaný LibreUmbria) oceněn italskou vládou jako jeden z nejlepších projektů sezóny 2012/13; v té době bylo přemigrováno 1000 z plánovaných 6000 uživatelů.

Alfredo Parisi, jenž je zakladatelem projektu LibreUmbria a pracuje na univerzitě v Perugii, hovořil o projektu a migracích na letošní LibreOffice Conference.

Nyní hlásí rozhodnutí přejít na stejný kancelářský balík také města Todi a Terni z tohoto regionu. Město Todi dokonce již migraci dokončuje, v Terni bude teprve zahájena. V rámci projektu LibreUmbria bylo již přemigrováno na LibreOffice všech 1200 počítačů veřejné správy provincie Perugia (jedné ze dvou provincií regionu Umbrie) a 600 počítačů v tamním zdravotnictví (ASL1 Umbria).

ASL1 UmbriaASL1 Umbria(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 2
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 
 
 
woo jaw demo hz