Správa kraje italské Umbrie migruje na LibreOffice

novinky.png Správa regionu italské Umbrie zahájila projekt používání LibreOffice pro první skupinu 5000 uživatelů. Osvaldo Gervasi, prezident Open-source kompetenčního centra (CCOS), říká, že jedním z hlavních důvodů pro migraci je zbavit se prodejců uzavřeného softwaru.  

Přechod na bezplatný kancelářský balík

Pro lepší využití veřejné správy italské Umbrie je nutný přesun k LibreOffice a přijetí standardů otevřených formátů, říká Osvaldo Gervasi, prezident Open-source kompetenčního centra (CCOS): „To nám umožňuje aktualizovat nejdůležitější nástroje kancelářského balíku a zároveň dodržovat vládní politiku na využívání veřejných zdrojů.“

Projekt nazvaný LibreUmbria bude pro civilní pracovníky v regionu nejviditelnější součástí revize, která začala před šesti lety. Právní základ pro migraci je dán regionálním zákonem z roku 2006, který upravuje podporu využívání svobodného a open-source softwaru v administrativě.

Zjednodušení a zkvalitnění práce

„CCOS se účastní poskytování školení a participativního procesu, který zjednoduší a zkvalitní práci úřadů regionální veřejné správy,“ řekl Osvaldo italským novinám La Stampa loni v srpnu. V komunikační kampani je plánováno vysvětlit civilnímu personálu v regionu, proč se administrativa stěhuje na svobodný software, a osvětlení různých předsudků.

Aktivními partnery projektu jsou: The Document Foundation, Sdružení místních samospráv pro rozvoj Umbrie, regionální informační systém (SIR Consorzio Umbria), CCOS, Region Umbrie, místní zdravotní orgán a dvě provincie Perugia a Terni.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 3
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Daniel Sedláček

Daniel Sedláček

Amatérsky se věnuji programování maker od podzimu 2010.
Aktivní jsem na fóru od ledna 2011.
Od července 2011 spolupracuji i jako moderátor fóra.

Využívám pouze OpenOffice.org (LibreOffice nemám nainstalován).

 
 
 
woo jaw demo hz