Acronis

Správa kraje italské Umbrie migruje na LibreOffice

novinky.png Správa regionu italské Umbrie zahájila projekt používání LibreOffice pro první skupinu 5000 uživatelů. Osvaldo Gervasi, prezident Open-source kompetenčního centra (CCOS), říká, že jedním z hlavních důvodů pro migraci je zbavit se prodejců uzavřeného softwaru.  

Přechod na bezplatný kancelářský balík

Pro lepší využití veřejné správy italské Umbrie je nutný přesun k LibreOffice a přijetí standardů otevřených formátů, říká Osvaldo Gervasi, prezident Open-source kompetenčního centra (CCOS): „To nám umožňuje aktualizovat nejdůležitější nástroje kancelářského balíku a zároveň dodržovat vládní politiku na využívání veřejných zdrojů.“

Projekt nazvaný LibreUmbria bude pro civilní pracovníky v regionu nejviditelnější součástí revize, která začala před šesti lety. Právní základ pro migraci je dán regionálním zákonem z roku 2006, který upravuje podporu využívání svobodného a open-source softwaru v administrativě.

Zjednodušení a zkvalitnění práce

„CCOS se účastní poskytování školení a participativního procesu, který zjednoduší a zkvalitní práci úřadů regionální veřejné správy,“ řekl Osvaldo italským novinám La Stampa loni v srpnu. V komunikační kampani je plánováno vysvětlit civilnímu personálu v regionu, proč se administrativa stěhuje na svobodný software, a osvětlení různých předsudků.

Aktivními partnery projektu jsou: The Document Foundation, Sdružení místních samospráv pro rozvoj Umbrie, regionální informační systém (SIR Consorzio Umbria), CCOS, Region Umbrie, místní zdravotní orgán a dvě provincie Perugia a Terni.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 3
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
YII Conference
Daniel Sedláček

Daniel Sedláček

Amatérsky se věnuji programování maker od podzimu 2010.
Aktivní jsem na fóru od ledna 2011.
Od července 2011 spolupracuji i jako moderátor fóra.

Využívám pouze OpenOffice.org (LibreOffice nemám nainstalován).

 
GFI Unlimited
 
 
woo jaw demo hz