MUFFIN: nový koncept GUI pro LibreOffice

LibreOffice 5 The Document Foundation ohlásila nový koncept GUI, který přichází s LibreOffice 5.3. Cílem je větší flexibilita a přizpůsobení konkrétnímu uživateli.  

Organizace The Document Foundation ohlásila nový koncept uživatelského rozhraní LibreOffice. Nese zkratku MUFFIN, což znamená My User Friendly & Flexible INterface (moje uživatelsky přátelské a flexibilní rozhraní). Cílem tohoto konceptu je větší flexibilita a přizpůsobení uživateli.

V LibreOffice 5.3 bude mít uživatel možnost využívat kromě podob GUI známých z dosavadních verzí (nástrojové lišty, jedna lišta, postranní panel) experimentálně také rozhraní Notebookbar. Podrobněji je nový koncept popsán v blogu designového týmu.

Jedna z podob uživatelského rozhraní LibreOffice – Notebookbar (zdroj: zpráva TDF) Jedna z podob uživatelského rozhraní LibreOffice – Notebookbar (zdroj: zpráva TDF)

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 3
 
Nepodařilo se připojit k serveru.

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 
 
 
woo jaw demo hz