MUFFIN: nový koncept GUI pro LibreOffice

LibreOffice 5 The Document Foundation ohlásila nový koncept GUI, který přichází s LibreOffice 5.3. Cílem je větší flexibilita a přizpůsobení konkrétnímu uživateli.  

Organizace The Document Foundation ohlásila nový koncept uživatelského rozhraní LibreOffice. Nese zkratku MUFFIN, což znamená My User Friendly & Flexible INterface (moje uživatelsky přátelské a flexibilní rozhraní). Cílem tohoto konceptu je větší flexibilita a přizpůsobení uživateli.

V LibreOffice 5.3 bude mít uživatel možnost využívat kromě podob GUI známých z dosavadních verzí (nástrojové lišty, jedna lišta, postranní panel) experimentálně také rozhraní Notebookbar. Podrobněji je nový koncept popsán v blogu designového týmu.

Jedna z podob uživatelského rozhraní LibreOffice – Notebookbar (zdroj: zpráva TDF) Jedna z podob uživatelského rozhraní LibreOffice – Notebookbar (zdroj: zpráva TDF)

(Jako ve škole) Průměr: 1,00 | Hodnotilo: 3
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
EDU Trainings
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 

Public Relations

IPv4 zastarává, i tak si však zaslouží kvalitní zabezpečení

Znáte souvislost mezi doménami a typickými IP adresami? Není od věci si uvědomit, že zatímco domény jsou určeny pro zjednodušení hledání webové stránky na internetu, IP adresy slouží primárně pro výpočetní techniku, konkrétně pro přesné vyhledání konkrétního serveru nebo počítače.

Pokračování ...


IT Systems - předplatné
 
 
woo jaw demo hz