MUFFIN: nový koncept GUI pro LibreOffice

LibreOffice 5 The Document Foundation ohlásila nový koncept GUI, který přichází s LibreOffice 5.3. Cílem je větší flexibilita a přizpůsobení konkrétnímu uživateli.  

Organizace The Document Foundation ohlásila nový koncept uživatelského rozhraní LibreOffice. Nese zkratku MUFFIN, což znamená My User Friendly & Flexible INterface (moje uživatelsky přátelské a flexibilní rozhraní). Cílem tohoto konceptu je větší flexibilita a přizpůsobení uživateli.

V LibreOffice 5.3 bude mít uživatel možnost využívat kromě podob GUI známých z dosavadních verzí (nástrojové lišty, jedna lišta, postranní panel) experimentálně také rozhraní Notebookbar. Podrobněji je nový koncept popsán v blogu designového týmu.

Jedna z podob uživatelského rozhraní LibreOffice – Notebookbar (zdroj: zpráva TDF) Jedna z podob uživatelského rozhraní LibreOffice – Notebookbar (zdroj: zpráva TDF)

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 3
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 

Public Relations

Jak si zabezpečit servery?

DNSSECPokud chce moderní člověk plně využívat to, co mu virtuální svět internetu nabízí, musí se stále více orientovat na bezpečnost. Musí činit kroky, jež ho ochrání před riziky, jež se právě na této síti skrývají a dnes a denně uživatele ohrožují.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz