MUFFIN: nový koncept GUI pro LibreOffice

LibreOffice 5 The Document Foundation ohlásila nový koncept GUI, který přichází s LibreOffice 5.3. Cílem je větší flexibilita a přizpůsobení konkrétnímu uživateli.  

Organizace The Document Foundation ohlásila nový koncept uživatelského rozhraní LibreOffice. Nese zkratku MUFFIN, což znamená My User Friendly & Flexible INterface (moje uživatelsky přátelské a flexibilní rozhraní). Cílem tohoto konceptu je větší flexibilita a přizpůsobení uživateli.

V LibreOffice 5.3 bude mít uživatel možnost využívat kromě podob GUI známých z dosavadních verzí (nástrojové lišty, jedna lišta, postranní panel) experimentálně také rozhraní Notebookbar. Podrobněji je nový koncept popsán v blogu designového týmu.

Jedna z podob uživatelského rozhraní LibreOffice – Notebookbar (zdroj: zpráva TDF) Jedna z podob uživatelského rozhraní LibreOffice – Notebookbar (zdroj: zpráva TDF)

(Jako ve škole) Průměr: 1,00 | Hodnotilo: 3
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Soutěž - glukometry
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Šéfredaktor LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video a také se věnuje (v Čechách poměrně málo známému) powerkitingu.

 

Public Relations

Hledá se junior PHP programátor

Vydavatelství CCB (malá až střední firma) hledá uchazeče na pozici Junior PHP programátora.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz