Nizozemská standardizační rada chce povinné používání ODF

ODF Nizozemská standardizační rada chce zavést povinnost používat ve veřejné správě formát OpenDocument. Podpora ODF je povinná již od roku 2007, v praxi se ale formát příliš nepoužívá.  

Potřebujeme říct vládě, že [formát] ODF musí být vynucován,“ řekl (na konferenci ODF Plugfest) Nico Westpalm van Hoorn, předseda nizozemské standardizační rady. „Technicky neexistují důvody, proč ho nepoužívat.“ Orgány veřejné správy jsou povinny podporovat ODF už od roku 2007, v praxi ale formát moc nepoužívají.

O formátu promluvil na konferenci ve své zahajovací řeči také Steven Luitjes, předseda nizozemské státní organizace Logius, která poskytuje veřejné správě podporu pro zavádění e-governmentu. Přirovnává používání ODF ke stavbě standardizovaných lodí v 17. století: „Za dobu, kdy Švédsko postavilo jednu válečnou loď, jich Holandsko vyrobilo 25. Nebyly sice moc hezké, ale plnily svůj účel.“

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 5
 

Komentáře

user avatar MF
Odpovědět
Nizozemská standardizační rada chce povinné používání ODF
20. 09. 2015, 10:19:00
Už aby to bylo a u nás také !!!!

Odpovědět

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 

Public Relations

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?Představte si, že Microsoft 365 je nejen soupravou nástrojů, ale skutečným prostředkem pro transformaci vašeho podnikání. Jednou ze společností, která vás na této cestě jako obchodní partner může podpořit, je Crayon Czech Republic and Slovakia.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz