Nová správní rada TDF byla zvolena

LibreOffice Skončily volby nové správní rady The Document Foundation a už známe předběžnou podobu složení rady.  

Proces voleb nové správní rady The Document Foundation dospěl do fáze, že byly oznámeny předběžné výsledky. Od 19. do 23. prosince běží lhůta pro podávání námitek, poté budou – v případě, že bude vše v pořádku – výsledky uznány jako platné. Noví členové se ujmou funkce 18. února 2014.

Český kandidát Jan Holešovský neuspěl, zvolen byl ale kandidát se slovenským a švýcarským občanstvím Fridrich Štrba. Zveřejněn byl i přesný přehled hlasování, aby si každý mohl ověřit, že byly jeho hlasy započteny správně. Voleno bylo preferenčně, tedy volič uvedl seznam kandidátů v tom pořadí, v jakém je preferuje.

Komentář autora: Tyto volby jsou ukázkou toho, jak lze řešit hlasování elektronickou cestou, kdy je zajištěna tajnost voleb, ale současně si každý může ověřit správnost započtení jeho hlasů.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 2
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Dell - Latitude
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 

Public Relations

Jak uvést elektronický podpis do života

podpisÚplně správně bychom měli mluvit o biometrickém elektronickém podpisu. Biometrická data jsou totiž důležitým předpokladem pro případné ověření podpisu v případě, že to bude nutné.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz