Nové statistické funkce pro LibreOffice 4.3 Calc

Vývoj Program Calc v připravované verzi LibreOffice 4.3 bude obsahovat nové funkce z oblasti statistiky.  

Do zdrojových kódů programu Calc připravované verze 4.3 kancelářského balíku LibreOffice byla přidána sada statistických funkcí pro normální (NORM.DIST, NORM.INV, NORM.S.DIST a NORM.S.INV), logariticko-normální (LOGNORM.DIST a LOGNORM.INV) a gamma (GAMMA.DIST, GAMMA.INV a GAMMALN.PRECISE) rozdělení.

(Jako ve škole)
 

Komentáře

user avatar strepon
Odpovědět
Nové statistické funkce pro LibreOffice 4.3 Calc
21. 01. 2014, 19:19:02
Doplním ke zprávě souvislosti: jedná se o dlouhodobější snahu přidat do LO funkce, které se nově objevily v Excelu 2010, poměrně početná várka bude přidána už ve verzi 4.2. Většinou se nejedná o úplně nové funkce, ale spíš o přejmenované nebo upravené stávající. Pokud by někoho zajímal postup prací a další plánované funkce, nalezne přehled v souhrnném záznamu v bugzille: https://bugs.freedesktop.org/show_bug.cgi?id=70798
user avatar Lukáš Jelínek
Odpovědět
Re:Nové statistické funkce pro LibreOffice 4.3 Calc
21. 01. 2014, 20:24:19
Děkuji za doplnění informací.

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 

Public Relations

Jak si zabezpečit servery?

DNSSECPokud chce moderní člověk plně využívat to, co mu virtuální svět internetu nabízí, musí se stále více orientovat na bezpečnost. Musí činit kroky, jež ho ochrání před riziky, jež se právě na této síti skrývají a dnes a denně uživatele ohrožují.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz