Nový formát OpenDocument byl přijat skupinou OASIS

Nový formát kancelářského balíku OpenOffice.org 2.0 byl přijat konsorciem OASIS, to je samozřejmě skvělá zpráva pro celý projekt OpenOffice.org.  

Znění e-mailu Mary McRee: We are pleased to announce that the Open Document Format for Office Applications (OpenDocument) v1.0 Specification has been approved as an OASIS Standard. Congratulations to the TC, and the community of implementers, developers and users who have brought the work successfully to culmination. Mary http://lists.oasis-open.org/archives/tc-announce/200504/msg00006.html

Komentáře

user avatar Anonymní
Odpovědět
To už tu bylo, ne?
2. 05. 2005, 14:49:59
Vždyť tu před časem byl článek (http://oo.o.cz/fileformat), kde se psalo, že "...je přijat OASIS OPEN consorciem". Takže o co jde?
user avatar Christof
Odpovědět
Drivejsi informace byly troch
2. 05. 2005, 18:41:13
Drivejsi informace byly trochu mylne. Zatim to byl jen Draft a ted je to uz prijaty standard OASIS.
user avatar mlha
Odpovědět
Co z toho plyne?
3. 05. 2005, 08:57:25
Zajímalo by mě, zda se k používání tohoto formátu zavázal i někdo jiný než OO. Jak reálné je použití tohoto formátu v budoucích verzích MSOffice? Dík za info.
Stanley Mlha
user avatar Christof
Odpovědět
Určitě se bude používat v
3. 05. 2005, 09:04:22
Určitě se bude používat v KOffice. No, a pokud ho EU přijme jako standard pro výměnu dokumentů, tak ho bude muset použít i MSO
user avatar Anonymní
Odpovědět
Jsi si tim jist, ze by musel?
3. 05. 2005, 14:38:05
Jsi si tim jist, ze by musel? Neuplatnil by spise obvyklou zdrzovaci a komplikacni taktiku? Vzdyt se jen podivej na pripad windows bez mediaplayeru. Microsoft tuto verzi vyda az v dobe kdy to bude uplne k nicemu. (ono je to k nicemu uz ted, ale zdrzovaci taktika je zde naprosto patrna, a opravdu si nemyslim ze v oblasti svych uzavrenych datovych formatu DOC, XLS, ... by MS rezignoval)
user avatar fipa
Odpovědět
eu
3. 05. 2005, 16:52:21
Ona se s MS EU moc nepare, ja myslim, ze pokud se na pude EU dohodne podpora noveho formatu, MS bude muset drzet basu... mimochodem, nejaka jednani mezi Microsoftem a OpenOffice.org probihaji jiz nyni ;-).
user avatar Christof
Odpovědět
Podle me by musel. Ale z obch
3. 05. 2005, 18:25:04
Podle me by musel. Ale z obchodnich duvodu, protoze pokud by novy format byl povinny pro vymenu dat, balik bez podpory toho formatu by se proste ve vyberovem rizeni ani neobjevil

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
redakce OpenOffice.cz

redakce OpenOffice.cz

redaktoři OpenOffice.cz

 

Public Relations

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?Představte si, že Microsoft 365 je nejen soupravou nástrojů, ale skutečným prostředkem pro transformaci vašeho podnikání. Jednou ze společností, která vás na této cestě jako obchodní partner může podpořit, je Crayon Czech Republic and Slovakia.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz