Ohlédnutí za měsícem LibreOffice

Nadace The Document Foundation, která spravuje vývoj LibreOffice, shrnuje akci Květen – měsíc LibreOffice.  

O akci jsme vás informovali dříve. Různým způsobem přispělo (prozatím nahlášených) 336 fanoušků (jejich přehled zde). Ti obdrží sadu samolepek, které si mohou nalepit například na počítač, na jízdní kolo a podobně a dodatečně projekt propagovat. Patříte-li mezi ně, kontaktujte Mikea Saunderse na adrese mike.saunders@documentfoundation_org a nahlaste mu svou adresu, na kterou vám budou nálepky zaslány.

V květnu 2018 se však udály i další aktivity kolem LibreOffice:

  • Nepálská komunita, která se z počtu dvou rozrostla na 35 lidí, v průběhu jara přeložila do nepálštiny kompletně celý LibreOffice Online a tisíce řetězců v LibreOffice.
  • Byly vydány verze 5.4.7 a 6.0.4.
  • Zájemci o přispění do projektu LibreOffice mohou navštívit nově vytvořenou stránku pro dobrovolníky.
  • Dokumentační tým vyhlásil týden revizí, jehož úkolem bylo projít všechny kapitoly manuálu pro začínající uživatele.
  • Komunita odpovědná za řízení kvality vyhlásila „hon“ na bugy ve verzi 6.1. Té bychom se mohli dočkat v srpnu 2018. Na novinky a vylepšení se můžete podívat na wiki. Těšit se můžete rovněž na tradiční přehled i na naší stránce.

A na závěr jedna zajímavost a unikátní vlastnost LibreOffice, která bude zajímat všechny, kteří mají nějaké starší dokumenty v dnes již nepoužívaných formátech. LibreOffice nyní podporuje přes 150 formátů. Kromě běžně používaných formátů jde i o ty „archaické“. Uživatelé LibreOffice tak mohou aplikaci využít jako konvertor pro soubory, jež dnes v žádném jiném programu neotevřou.

(Jako ve škole) Průměr: 1,00 | Hodnotilo: 3
 

Komentáře

user avatar zvedavec
Odpovědět
Ohlédnutí za měsícem LibreOffice
22. 06. 2018, 13:04:57
Vyšla teď někdy 6.0.5.

Odpovědět

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
SOPHOS - hacking webinar 2
Petr Valach

Petr Valach

OpenOffice používám od roku 2004, od roku 2011 LibreOffice. Od roku 2009 píšu články pro OpenOffice.cz a LinuxEXPRES.cz.

 

Public Relations

IPv4 zastarává, i tak si však zaslouží kvalitní zabezpečení

Znáte souvislost mezi doménami a typickými IP adresami? Není od věci si uvědomit, že zatímco domény jsou určeny pro zjednodušení hledání webové stránky na internetu, IP adresy slouží primárně pro výpočetní techniku, konkrétně pro přesné vyhledání konkrétního serveru nebo počítače.

Pokračování ...


IT Systems - předplatné
 
 
woo jaw demo hz