OOo4Kids, kancelářský balík pro děti, je dostupný ve verzi 1.2

Nová verze tohoto kancelářského balíku, který je vyvíjen se zaměřením na uživatele ve věku od 7 do 12 let, je dostupná jak pro Windows, tak pro Mac OS X, ale ani Linux nepřišel zkrátka.  

Mezi zastoupenými třinácti jazyky čeština chybí. Prostředí OOo4Kids je (oproti výchozímu OpenOffice.org) zjednodušené a uzpůsobené pro použití mladými uživateli. Ze stránek projektu je možno vybírat a stahovat verze pro Windows (soubory k instalaci a přenosná varianta), pro Mac OS X (Intel a PowerPC), a pro Linux je dostupný rpm balíček. Verze pro Debian je dostupná z neoficiálního repozitáře také (Eric Bachard popisuje postup ve svém článku „OOo4Kids 1.2 is out“)

Z novinek, které verze 1.2 přináší, uvedu tři příklady:

  • vylepšené startovní centrum,
  • možnost přímo měnit uživatelskou úroveň (View | User Level) od začátečníka, přes průměrně znalého až na experta, kdy se v liště nástrojů zobrazuje vzrůstající množství ikon,
  • došlo k optimalizaci pro architekturu ARM.

Souhrnný seznam změn je uveden v protokolu změn.

(Jako ve škole) Průměr: 3.67 | Hodnotilo: 3
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Josef Molnar

Josef Molnar

 

Public Relations

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?Představte si, že Microsoft 365 je nejen soupravou nástrojů, ale skutečným prostředkem pro transformaci vašeho podnikání. Jednou ze společností, která vás na této cestě jako obchodní partner může podpořit, je Crayon Czech Republic and Slovakia.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz