Volby ve Francii a kampaň na podporu svobodného softwaru

novinky.png Kandidáti červnových voleb do francouzského Národního shromáždění jsou žádáni, aby slíbili svoji podporu svobodnému softwaru.  

Smlouvy o problémech a podpoře svobodného softwaru

Kampaň zaměřená na všechny kandidáty do Národního shromáždění byla zahájena počátkem února 2012 organizací April, prosazující svobodný software a otevřené standardy.

Organizace chce během několika příštích měsíců kontaktovat všechny zájemce a informovat je o důležitosti svobodného softwaru a otevřených standardů. „Naším cílem je vzdělávat všechny kandidáty v průběhu volebního období. Podpisem smlouvy dává kandidát voliči vědět, kdo v jejich obvodu uznává svobodný software a je odhodlán k podpoře a obraně svobody s ním spojené.“ V prvních třech týdnech po zahájení kampaně podepsalo tento pakt již osm kandidátů do dolní komory.

Organizace vyzývá dobrovolníky, aby pomohli při kontaktování kandidátů. Na svých stránkách vysvětluje, jak se nejlépe obrátit na kandidáty a organizace zajišťující jejich kampaně. Poskytují vzorový rozhovor vysvětlující význam svobodného softwaru. To zahrnuje i nabídku předvedení tohoto softwaru pomocí notebooku.

Snaha je zaměřena také na kandidáty do prezidentských voleb

Také kandidáti do prezidentských voleb, které se konají v dubnu a květnu, jsou oslovováni. Organizace Adullact zaslala v lednu dopis čtyřem uchazečům na post prezidenta Francie. Předseda organizace François Elie se v devíti bodech ptá uchazečů na jejich názor týkající se otevřeného softwaru, včetně softwarových patentů, otevřených standardů, otevřených dat a autorských práv.

Adullact je francouzská organizace pro podporu a koordinaci činnosti státních úředníků a nemocnic s cílem podporovat, rozvíjet a udržovat open-source software ve veřejném sektoru.

(Jako ve škole) Průměr: 1.80 | Hodnotilo: 5
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Daniel Sedláček

Daniel Sedláček

Amatérsky se věnuji programování maker od podzimu 2010.
Aktivní jsem na fóru od ledna 2011.
Od července 2011 spolupracuji i jako moderátor fóra.

Využívám pouze OpenOffice.org (LibreOffice nemám nainstalován).

 

Public Relations

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?Představte si, že Microsoft 365 je nejen soupravou nástrojů, ale skutečným prostředkem pro transformaci vašeho podnikání. Jednou ze společností, která vás na této cestě jako obchodní partner může podpořit, je Crayon Czech Republic and Slovakia.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz