OpenOffice.org slaví 9 let své existence

Jsou tomu dva dny, co bezplatný kancelářský balík oslavil deváté narozeniny. Účelem jeho vzniku bylo vytvořit bezplatný balík kancelářských aplikací, schopný pracovat s nejznámějšími a nejpoužívanějšími formáty na majoritních platformách, jako jsou MS Windows.  

Za devět let na trhu kancelářský balík OpenOffice.org dosáhl k 10procentnímu podílu na trhu. V některých zemích je podíl ještě vyšší.

K devátým narozeninám je tu opět zmínka o programu User Feedback neboli "Zpětná vazba uživatelů", v rámci projektu Renaissance, který pracuje na novém grafickém prostředí pro OpenOffice.org.

Vývojáři tentokráte nasbírali 5x více informací o práci s OpenOffice.org z reálného života. Uživatelé používají některé funkce velmi často a tyto údaje vývojářům velmi pomohou při dalším vývoji programu a také pro jednotlivé aplikace, které OOo obsahuje. Později bychom se měli dočkat i vizualizace těchto dat.

Na závěr vyzývají tvůrci OpenOffice.org, aby jeho uživatelé jedli, pili a byli veselí. Tak dlouhý čas na trhu, to je přece důvod k velké oslavě.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 2
 

Komentáře

user avatar PetrV
Odpovědět
OpenOffice.org slaví 9 let své existence
16. 10. 2009, 11:54:05
Na závěr vyzývají tvůrci OpenOffice.org, aby jeho uživatelé jedli, pili a byli veselí. Tak dlouhý čas na trhu, to je přece důvod k velké oslavě.

:-))) Dost dobrý :-) No je pravda, že se tomu ani nechce věřit, ale fakt je to devět let. Za tu dobu se OOo několikrát radikálně změnil, ale k tomu, aby byl plně funkční a plnohodnotný, je třeba minimálně dvě další podobně radikální přeměny, jaké byly mezi verzemi 1 a 2. Je třeba přidat celou řadu funkčních záležitostí, zjednodušit práci s programem (číslované seznamy a osnovy, tvorba maker, ...) a především!!!, opravit celou řadu mimořádně otravujících průšvihů. Mimochodem, mizerná práce s textovou kontextovou nabídkou způsobila u mě tik, už se bojím kdykoliv v jakémkoliv programu klepat na pravé tlačítko myšky.... OOo = velice pohodlná a svižná práce a s rychlou odezvou???
Nicméně - program v současné podobě považuju téměř za zázrak a jsem za něj vděčný...
user avatar marecekk86
Odpovědět
OpenOffice.org slaví 9 let své existence
16. 10. 2009, 12:39:54
Ja len dodám, že OO taktiež považujem za výborný SW a verím, že do budúcna bude viac a viac využívaný aj inštitúciami, kt. momentálne zaryto používajú len MS Office.
user avatar zvedavec vseznalec
Odpovědět
Re:OpenOffice.org slaví 9 let své existence
16. 10. 2009, 14:16:02
Proc "zaryto"? V dobe vzniku OO bylo na svete MS Office 2000, ktere dodnes v uzivatelskem pohodli (egronomie a "slavna inuitivita") OO utika nebo jsou na stejne urovni. Coz je pri vekovem rozdilu v oblasti sw. na povazenou.
user avatar marecekk86
Odpovědět
OpenOffice.org slaví 9 let své existence
19. 10. 2009, 00:19:55
Ahoj, myslel som to tak, že je veľa súborov z MS Office, ktoré sa nedajú "rozchodiť" na OO. Pracujem v oblasti financií a tam nejako OO a Linux moc nevie preniknúť ... :(
user avatar Zvedavec
Odpovědět
Re:OpenOffice.org slaví 9 let své existence
19. 10. 2009, 01:03:07
Pro hodne lidi kolem opensource (ne pro vsechny, ne nutne pro Vas, myslim spis bezne uzivatele) je casto nepochopitelne, ze nekdo nepouzije OO se skvelym pomerem cena/vykon, o nemz nepochybuju.
Nekdo proste rad priplati a ma holt za vicepenez i vice vykonu, i kdyz v reci cisel se mu to nemuze zdanlive vyplatit.
Stejne tak ekonomicky usporna vozitka nepronikaji do vozoveho parku zamestnancu (a zejmena "sefu") financniho sektoru :-).
user avatar Benny
Odpovědět
Re:Re:OpenOffice.org slaví 9 let své existence
21. 10. 2009, 16:59:58
V tomto s vámi souhlasím, ale mám zkušenosti jak z OO, z MS Office(teď už 2007)a musím říci, že se mi v MS Office pracuje líp než v OO.
user avatar Zvedavec
Odpovědět
Re:Re:Re:OpenOffice.org slaví 9 let své existence
21. 10. 2009, 18:21:00
I me se pracovalo v MSO lepe, hlavne to delalo to, co jsem logicky ocekaval. Na OO mi vadi, ze nedelaji to, co bych cekal a ze jedna vec v jedne aplikaci je nastavena jinak nez v druhe (formatovani v Impress je treba podobne, ale nelogicky chybi v nabidce PT horni/dolni index a dalsi drobnosti, ktere nedokazu pochopit).
Jinak bych byl velmi spokojeny, oslisnost programu samotneho by mi vubec nevadila, vadi mi nelogicnost a nedotazenost.
Proto se nedivm, ze pro nekoho se proste vyplati dat penize za MSO a ma klid.

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Migilenik

Migilenik

 

Public Relations

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?Představte si, že Microsoft 365 je nejen soupravou nástrojů, ale skutečným prostředkem pro transformaci vašeho podnikání. Jednou ze společností, která vás na této cestě jako obchodní partner může podpořit, je Crayon Czech Republic and Slovakia.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz