Podepisování OOXML v LibreOffice

LibreOffice 5 Miklos Vajna implementoval do LibreOffice další část podpory podpisů v dokumentech formátu OOXML. Nově lze dokumenty i podepisovat.  

Nedávno jsme informovali o tom, že vývojář Miklos Vajna implementoval do kancelářského balíku LibreOffice podporu pro import a ověřování elektronických podpisů v dokumentech OOXML. Nyní pokročil opět dál a v rámci projektu financovaného nizozemským ministerstvem obrany přidal další operace s podpisy.

Dokumenty OOXML lze podepisovat (ať už byly dříve podepsány či nikoliv) a podpisy z nich naopak odebírat. Tím je podpora podpisů v tomto formátu kompletní. Zatím je obsažena ve vývojové verzi, k běžným uživatelům se dostane s LibreOffice 5.2.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 1
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 
 
 
woo jaw demo hz