Pravidla interoperability

Document Free Day Italo Vignoli sepsal „pravidla interoperability“ určená k tomu, aby se dosáhlo skutečné „svobody dokumentů“.  

Při příležitosti včerejšího Dne svobody dokumentů (Document Freedom Day) sepsal Italo Vignoli dokument Interoperability Rules to achieve Document Freedom (tj. Pravidla interoperability k dosažení svobody dokumentů).

Pravidla jsou celkem čtyři - kromě používání formátu ODF, používání svobodných fontů a používání šablon a stylů mezi ně trochu kontroverzně patří i používání LibreOffice. To ale není příliš překvapivé, vzhledem k tomu, že má Italo Vignoli na starosti právě prezentaci a propagaci tohoto kancelářského balíku.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 2
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 
 
 
woo jaw demo hz