Příručky k LibreOffice 4.1

Příručky The Document Foundation vydává oficiální příručky k LibreOffice, aktualizované pro verzi 4.1. Zatím byly vydány knihy pro Draw a Calc.  

Dokumentační tým The Document Foundation připravuje kromě běžné dokumentace také příručky k balíku. Kompletní sada zahrnuje souhrnnou příručku pro začátečníky (Getting Started with LibreOffice), podrobné příručky pro jednotlivé aplikace a referenční karty.

Dosud byly poslední vydané příručky zaměřeny na verzi 4.0, nyní už začaly vycházet příručky pro 4.1. Zatím jsou k dispozici pro programy Draw a Calc. Příručky si lze stáhnout z wikistránek dokumentace LibreOffice (ve formátu ODT nebo PDF).

Kdo by měl zájem přenést si příručky do elektronické čtečky ke snadnému prohlížení, může k tomu využít rozšíření do LibreOffice.

Lze si objednat i tištěnou verzi. Vzhledem k tomu, že jsou všechny příručky pod svobodnými licencemi (GNU GPL 3 nebo pozdější, Creative Commons 3.0 nebo pozdější), může tištěné knihy vydávat kdokoliv, za předpokladu dodržení podmínek licence.

Chcete pomoci překládat tyto příručky do češtiny? Slovenský překladatelský tým pracuje na své jazykové verzi a nabídl pomoc i pro překlad do českého jazyka. Všechno je již připraveno a stačí chtít přiložit ruku k dílu.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 2
 

Komentáře

user avatar Pavel Nefus
Odpovědět
Příručky k LibreOffice 4.1
4. 12. 2013, 09:29:36
Pokud je ale do češtiny nikdo nepřeloží, je to k ničemu. Pokud není dostatek uživatelské literatury v češtině nebo slovenštině nemůže se nikdo divit, že o bezplatný software není dostatečně velký zájem.
user avatar Vojtěch Moravec
Odpovědět
Příručky k LibreOffice 4.1
24. 02. 2019, 15:22:01
Dobrý den
- prosím o informaci, kde bych sehnal česky tištěnou knihu calc 4.1, pokud se vůbec dá někde koupit.

Díky a pěkný den
Vojtěch Moravec
user avatar Petr Valach
Odpovědět
Re:Příručky k LibreOffice 4.1
24. 02. 2019, 16:02:46
V Česku vyšlyknihy akorát k OpenOffice.org, k LibreOffice jen k Writeru. Zde je alespoň elektronická verze v angličtině:
https://documentation.libreoffice.org/en/english-documentation/calc.

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 
 
 
woo jaw demo hz