Rozšíření hebrejského zápisu o záznam samohlásek

Zabýváte-li se hebrejskými texty, jistě uvítáte doplněk Hebrew nikud toolbar jako pomůcku pro zápis nikudu v OpenOffice.org.  

Pro ty, kdo pracují s hebrejským textem není žádnou novinkou, že hebrejština v písemné podobě nezaznamenává vokály. Oproti tomu novinkou může být doplněk Hebrew nikud toolbar, který zprostředkovává vkládání vokalizačních znamének do hebrejského textu ve Writeru.

Doplněk je dle autorů (Tk Open Systems Ltd) kompatibilní s OpenOffice.org 3.0 anebo StarOffice 9, pro oba programy platí i vyšší verze. Aktuálně dostupná verze Hebrew nikud toolbar nese označení 1.0.1. Tento specifický doplněk podtrhuje univerzálnost použití OpenOffice.org, protože zahrnutí obdobné funkce v různých textových editorech není zcela samozřejmé.

(Jako ve škole)
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
EDU Trainings
Josef Molnar

Josef Molnar

 

Public Relations

IPv4 zastarává, i tak si však zaslouží kvalitní zabezpečení

Znáte souvislost mezi doménami a typickými IP adresami? Není od věci si uvědomit, že zatímco domény jsou určeny pro zjednodušení hledání webové stránky na internetu, IP adresy slouží primárně pro výpočetní techniku, konkrétně pro přesné vyhledání konkrétního serveru nebo počítače.

Pokračování ...


AIMTEC
SAM v kostce 2019
 
 
woo jaw demo hz