TDF a FSFE posilují spolupráci

Informace Organizace The Document Foundation a Free Software Foundation Europe posilují spolupráci.  

The Document Foundation (TDF) v posledních měsících posiluje spolupráci s dalšími organizacemi a firmami spjatými se svobodným softwarem. Nedávno to byly například organizace desktopových prostředí nebo firma Canonical, nyní se TDF propojuje s organizací Free Software Foundation Europe (FSFE).

FSFE je evropskou „odnoží“ celosvětové Free Software Foundation, jež stojí především za projektem GNU a před pár dny vydala svoji první výroční zprávu.

FSFE se stává členem poradního výboru TDF, ta bude naopak přidruženým členem FSFE. „Jsme rádi, že můžeme přivítat Free Software Foundation Europe za člena našeho poradního výboru. Společně budeme schopni dále rozvíjet přijímání svobodného softwaru v Evropě ve veřejné správě a firemní sféře,“ komentuje novou spolupráci Eike Rathke z TDF. „Věříme, že je důležité spojit síly všech organizací aktivních okolo svobodného softwaru po celé Evropě,“ dodává Matthias Kirschner, prezident FSFE.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 2
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 
 
 
woo jaw demo hz