Terst migruje na OpenOffice

Apache OpenOffice Italské město Terst přechází z proprietárního kancelářského balíku na Apache OpenOffice. Podle jeho starosty jde jak o volbu určité filosofie, tak o úsporu finančních prostředků.  

V italském městě Terst se rozhodli přejít na kancelářský balík Apache OpenOffice. Z přibližně 1 800 zaměstnanců, kteří pro město pracují, jich je na migraci aktuálně připraveno 1 340 – tato skupina již absolovala školení zaměřené na odlišnosti oproti dosud používanému balíku.

Pro toto školení město najalo konzultanta, který už úspěšně zaškolil zaměstnance v regionu Emilia-Romagna.

Podle starosty Roberta Cosoliniho jde v první řadě o volbu určité filosofie (kultury). Migrace ovšem také znamená úsporu finančních prostředků. Již během příštích tří let by měla ušetřit 900 tisíc eur. Svou pomoc s migrací nabídla městu i komunita okolo balíku LibreOffice; ten už v Itálii používá řada provincií a měst.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 3
 

Komentáře

user avatar Petr Valach
Odpovědět
Terst migruje na OpenOffice
5. 07. 2014, 01:11:43
To je, panečku, přístup. "V první řadě jde o volbu určité kultury." A u nás? Přečtěte si to sami: http://exospace.cz/causa-opencard-reseni-a-pouceni-propriste. Holt někde se svobodný soft chytá, jinde mu pšenka nekvete.

OpenOffice.cz je jediným českým zpravodajským portálem věnovaným primárně svobodným kancelářským balíkům. Každý zájemce, ať už občan nebo úředník, zde najde dostatek informací a argumentů pro nasazení svobodného softwaru. Další rozšiřující informace pak může najít na www.linuxexpres.cz, především v článcích Lukáše Jelínka (šéfredaktora openoffice.cz a linuxexpres.cz), který se problematice věnuje dlouhodobě a byl s ním uskutečněn i výše uvedený rozhovor. Další informace, zkušenosti a odbornou pomoc je připravena poskytnout společnost Liberix, bývalý správce openoffice.cz; kontakt www.liberix.cz.
user avatar zvedavec
Odpovědět
Terst migruje na OpenOffice
7. 07. 2014, 14:49:18
Ty udaje jsou divne. 900000€ na 1800 PC dela 500€/1 PC/licence MSO?
Statni instituce maji velmi pravdepodobne jeste slevu. Ta castka prece nemuze vyjit.
Pokud by updatovali jednou za cca 5 - 7 let, tak to nemuze vyjit. Pokud jeste pocitame naklady na samotny prechod, bud ta uspora takova neni, nebo clanek (zdrojovy-original) neobsahuje vsechno.
user avatar Laco
Odpovědět
Re:Terst migruje na OpenOffice
8. 07. 2014, 20:40:16
Pozrel som nadväzné odkazy až po webovú stránku mesta Terst. Vo všetkých sa uvádza úspora 900 tis. € výmenou len kancelárskeho balíka. Porozumel som, že najskôr doposiaľ prevádzkovali MS Office 2003, pričom mali prejsť na MS Office najnovších licencií vrátane nákladov na školení.
user avatar Petr Valach
Odpovědět
Re:Re:Terst migruje na OpenOffice
8. 07. 2014, 23:15:51
Díky za doplnění.

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 
 
 
woo jaw demo hz