Tisk adresních štítků krok za krokem

Pošta Příručka wikiHow přináší podrobný návod, jak si v Apache OpenOffice vytisknout adresní štítky na obálky nebo balíky.  

wikiHow je příručka typu wiki, tedy vytvářená otevřenou spoluprací různých autorů. Veškeré texty jsou šířitelné pod licencí Creative Commons (CC BY-NC-SA). Jedním ze zde obsažených návodů je i ten, pomocí kterého si můžete snadno a rychle v Apache OpenOffice (a obdobně i v LibreOffice) vytisknout adresní štítky na obálky nebo balíky.

Návod má podobu „krok za krokem“, kdy je u každého kroku podrobně rozepsáno (anglicky), co se má přesně udělat. V relevantních případech je u daného kroku také obrázek příslušné části uživatelského rozhraní.

Podobný návod (tehdy pro OpenOffice.org 3.3) pro tisk štítků sepsal před časem také Peter Gažo.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 1
 

Komentáře

user avatar Petr Valach
Odpovědět
Tisk adresních štítků krok za krokem
27. 10. 2013, 17:34:01
To je super, že se toho někdo ujal... Ale openoffice.cz nezůstává pozadu! Čtěte článek kolegy Gaža: http://www.openoffice.cz/navody/tlacenie-stitkov-a-obalok-v-libreoffice-3-3-dalsie-moznosti
user avatar Lukáš Jelínek
Odpovědět
Re:Tisk adresních štítků krok za krokem
27. 10. 2013, 18:06:48
Díky za upozornění, přidal jsem to přímo do textu.
user avatar Tonda Matejs
Odpovědět
Tisk adresních štítků krok za krokem
15. 08. 2019, 15:20:57
Prosimvás jakou má tohle výhodu oproti calc/excel?
* Ani v jednom to neumí setiny milimetru, takže to vyjde šejdrem
* Ani v jednom nesedí nastavená velikost přesně, po výstupu z tiskárny a člověk ještě aby přepočítával koeficientem cca 0,984. Koeficient nelze dost přesně určit, a mírně se liší v jiných verzích a navíc přidává už tak nezadatelná desetinná místa
Metoda labels má tak komplikované zadávání, že příprava je oproti tabulkovému editoru asi o 20 vteřin delší...

Potřeboval bych především něco, kde půjdou štítky opravdu kopírovat s celým obsahem tak jak je naformátován, v obou metodách je stejný problém s obrázky (tedy přinejmenším v LO/OO, MS řešení nemám nachozené)
Docházím nakonec k tomu, že nejpřesnější je cesta prostřednictvím co štítek to stránka a rozvržení více stránek na list, jenže tam je zas trabl jakmile se štítek formátem liší od formátu papíru v tiskárně...

Tist štítků řeším jednou za deset let a je to pořád stejná magie jako v devadesátkách na t602 a spol
user avatar lp.
Odpovědět
Re:Tisk adresních štítků krok za krokem
16. 08. 2019, 10:23:03
Prosimvás, kde tisknete štítky, že potřebujete setiny milimetru?

Kancelářské programy dobrou práci neodvedou, vyrobí přijatelný výstup, ale chce to opravdu pořádně odladit s řadou pokusů a pro další tiskárnu můžete začít znovu.

Pokud potřebuje free řešení s požadovanou přesností, zkuste některý typografický systém. Osobně bych doporučil TeX. Na netu jistě najdete hotová makra. Tady už budete řešit jen přesnou velikost a umístění štítků a přesnost podavače tiskárny.

Odpovědět

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 

Public Relations

Jak si zabezpečit servery?

DNSSECPokud chce moderní člověk plně využívat to, co mu virtuální svět internetu nabízí, musí se stále více orientovat na bezpečnost. Musí činit kroky, jež ho ochrání před riziky, jež se právě na této síti skrývají a dnes a denně uživatele ohrožují.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz