Viceprezident ASF vyzval k diskusi o plánu na ukončení vývoje OpenOffice

Apache OpenOffice Dennis E. Hamilton z ASF vyzval ve vývojářské e-mailové konferenci k diskusi o plánu na ukončení vývoji Apache OpenOffice. K diskusi se vzápětí přidala „protidiskuse“ o tom, jak vývoj AOO udržet.  

Všichni, kdo se více zajímají o otevřené kancelářské balíky, vědí o dlouhodobé situaci balíku Apache OpenOffice. Vývoj se velmi zpomalil (až téměř k nule), neřeší se ani mnohé závažné chyby, natož aby se někdo zabýval novými funkcemi. Objevila se už řada výzev ke sloučení projektů OpenOffice a LibreOffice, nic se však nedělo.

Před pár dny se v e-mailové konferenci vývojářů objevila výzva k diskusi o konkrétním plánu na ukončení vývoje AOO. Nestojí za ní nikdo „menší“ než Dennis E. Hamilton, viceprezident Apache Software Foundation pro balík AOO. Podle jeho názoru „není k dispozici dostatek vývojářů, kteří by měli kapacitu a schopnosti a kteří by byli schopni doplnit zhruba půltucet dobrovolníků, kteří drží projekt pohromadě.“

O tématu se rozvinula diskuse, která řešila jak technické podrobnosti, tak i samotný nápad ukončit vývoj. Přerostla až v založení protitématu „jak vývoj AOO udržet“. Jak to celé nakonec dopadne, ukáží až dny a týdny příští.(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 3
 

Komentáře

user avatar XMen
Odpovědět
Viceprezident ASF vyzval k diskusi o plánu na ukončení vývoje OpenOffice
12. 09. 2016, 16:27:50
Nedopadne to nijak. OO je uz mrtvola niekolko rovko. Teraz ho treba nechat zomriet aj oficialne.

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 

Public Relations

Jak si zabezpečit servery?

DNSSECPokud chce moderní člověk plně využívat to, co mu virtuální svět internetu nabízí, musí se stále více orientovat na bezpečnost. Musí činit kroky, jež ho ochrání před riziky, jež se právě na této síti skrývají a dnes a denně uživatele ohrožují.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz