Viceprezident ASF vyzval k diskusi o plánu na ukončení vývoje OpenOffice

Apache OpenOffice Dennis E. Hamilton z ASF vyzval ve vývojářské e-mailové konferenci k diskusi o plánu na ukončení vývoji Apache OpenOffice. K diskusi se vzápětí přidala „protidiskuse“ o tom, jak vývoj AOO udržet.  

Všichni, kdo se více zajímají o otevřené kancelářské balíky, vědí o dlouhodobé situaci balíku Apache OpenOffice. Vývoj se velmi zpomalil (až téměř k nule), neřeší se ani mnohé závažné chyby, natož aby se někdo zabýval novými funkcemi. Objevila se už řada výzev ke sloučení projektů OpenOffice a LibreOffice, nic se však nedělo.

Před pár dny se v e-mailové konferenci vývojářů objevila výzva k diskusi o konkrétním plánu na ukončení vývoje AOO. Nestojí za ní nikdo „menší“ než Dennis E. Hamilton, viceprezident Apache Software Foundation pro balík AOO. Podle jeho názoru „není k dispozici dostatek vývojářů, kteří by měli kapacitu a schopnosti a kteří by byli schopni doplnit zhruba půltucet dobrovolníků, kteří drží projekt pohromadě.“

O tématu se rozvinula diskuse, která řešila jak technické podrobnosti, tak i samotný nápad ukončit vývoj. Přerostla až v založení protitématu „jak vývoj AOO udržet“. Jak to celé nakonec dopadne, ukáží až dny a týdny příští.(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 3
 

Komentáře

user avatar XMen
Odpovědět
Viceprezident ASF vyzval k diskusi o plánu na ukončení vývoje OpenOffice
12. 09. 2016, 16:27:50
Nedopadne to nijak. OO je uz mrtvola niekolko rovko. Teraz ho treba nechat zomriet aj oficialne.

Odpovědět

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 
 
 
woo jaw demo hz