Vykreslování přes OpenGL v LibreOffice

LibreOffice Do hlavní vývojové větve LibreOffice byla začleněna implementace vykreslování pomocí OpenGL.  

LibreOffice dosud standardně využívá k vykreslování knihovnu Cairo. Již před dvěma roky vznikla alternativní implementace, která místo toho vykresluje pomocí OpenGL. Nyní byla tato implementace začleněna do hlavní vývojové větve a přibyla tak možnost využití tohoto nového backendu.

Hlavním důvodem je, že vývojáři Cairo nepřistupují příliš aktivně k implementaci hardwarové akcelerace vykreslování. Přímé využití OpenGL umožní profitovat přímo z akcelerace dostupné přes toto rozhraní. Aktuální implementace funguje v Linuxu, brzy přijde i pro OS X; nakonec bychom se mohli dočkat i verze pro Windows.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 2
 

Komentáře

user avatar Petr Valach
Odpovědět
Vykreslování přes OpenGL v LibreOffice
9. 10. 2013, 23:45:07
Hm, při instalaci je možné si vybrat balík libreoffice-ogltrans, to není ono?
user avatar Lukáš Jelínek
Odpovědět
Re:Vykreslování přes OpenGL v LibreOffice
10. 10. 2013, 00:45:56
Ne, to je využití OpenGL pro přechodové efekty v Impressu, to už tam bylo dřív. Tohle je něco jiného, canvas je popsán tady: http://docs.libreoffice.org/canvas.html

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 

Public Relations

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?Představte si, že Microsoft 365 je nejen soupravou nástrojů, ale skutečným prostředkem pro transformaci vašeho podnikání. Jednou ze společností, která vás na této cestě jako obchodní partner může podpořit, je Crayon Czech Republic and Slovakia.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz