Vznikla příručka o stylech a formátování dokumentů

Chcete, aby váš dokument vypadal profesionálně, jednotně a snadno se upravoval? Používejte styly. Vznikla o nich příručka, kterou si můžete stáhnout.  

V každém vyspělejším kancelářském programu lze použít styl na písmo, odstavec, nadpis apod. Pokud styly používáte, je následná změna velmi rychlá a jednoduchá. Bez problémů a doslova za pár vteřin vytvoříte obsah, seznamy obrázků nebo tabulek. Mnoho uživatelů ale styly nepoužívá a stačí jim mezerník a enter. Hlavně mnoho žáků středních škol (a také některých učitelů) nemá ponětí o použití stylů a jejich modifikaci. Z toho důvodu pan Vladimír Vojta napsal příručku styly v OpenOffice, kterou si můžete stáhnout ve formátu PDF. V článku s názvem Příručka o formátování dokumentů se dozvíte zajímavosti o tom, proč a jak příručka vznikla a rozhovor s jejím autorem – Vladimírem Vojtou.

stahnout.png

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 7
 

Komentáře

user avatar Tomix
Odpovědět
Vznikla příručka o stylech a formátování dokumentů
16. 08. 2011, 23:24:12
Dají se nějak jednim vrzem vrátit všechny styly do výchozího stavu, jako po prvotní instalaci?
Experimentoval jsem například se stylem "internetový odkaz" a žádným tlačítkem (obnovit, standard) se už k podtržené modré nevrátí. Jen ručně nastavit.
Tak by mě zajímalo jestli se dá nějak vrátit k základnímu nastavení.
user avatar j-pastierik
Odpovědět
Vznikla příručka o stylech a formátování dokumentů
17. 08. 2011, 05:49:09
Označiť potrebný text a potom buď menu "Formát" - "Východzie formátovanie" alebo klávesová skratka Ctrl+M.

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
 
 
woo jaw demo hz