Základy práce s LibreOffice Math

Informace Program Math (editor matematických vzorců) patří v balících Apache OpenOffice a LibreOffice k těm méně používaným. To však neznamená, že by nemělo smysl se s ním naučit pracovat.  

V kancelářských balících Apache OpenOffice a LibreOffice se nachází kromě jiného také editor matematických vzorců – program Math. Pro běžnou kancelářskou práci obvykle není vůbec potřeba, využije ho spíš ten, kdo tvoří například vědeckou práci nebo i jiné dílo s matematickým zaměřením.

Na serveru Calculatorium vyšel stručný návod, který ukazuje základy práce s programem Math. Koho by zajímaly pokročilejší postupy, najde některé z nich v naší sekci Návody. Je tam například celý seriál o používání vzorců v textových dokumentech, článek o vlastních znacích ve vzorcích nebo návod na práci se závorkami.

(Jako ve škole) Průměr: 1.50 | Hodnotilo: 4
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 

Public Relations

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?Představte si, že Microsoft 365 je nejen soupravou nástrojů, ale skutečným prostředkem pro transformaci vašeho podnikání. Jednou ze společností, která vás na této cestě jako obchodní partner může podpořit, je Crayon Czech Republic and Slovakia.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz