Základy práce s LibreOffice Math

Informace Program Math (editor matematických vzorců) patří v balících Apache OpenOffice a LibreOffice k těm méně používaným. To však neznamená, že by nemělo smysl se s ním naučit pracovat.  

V kancelářských balících Apache OpenOffice a LibreOffice se nachází kromě jiného také editor matematických vzorců – program Math. Pro běžnou kancelářskou práci obvykle není vůbec potřeba, využije ho spíš ten, kdo tvoří například vědeckou práci nebo i jiné dílo s matematickým zaměřením.

Na serveru Calculatorium vyšel stručný návod, který ukazuje základy práce s programem Math. Koho by zajímaly pokročilejší postupy, najde některé z nich v naší sekci Návody. Je tam například celý seriál o používání vzorců v textových dokumentech, článek o vlastních znacích ve vzorcích nebo návod na práci se závorkami.

(Jako ve škole) Průměr: 1.50 | Hodnotilo: 4
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 
 
 
woo jaw demo hz