OpenOffice.cz newsletter: Poradíme vám, jak správně využít Calc

newsletter.png Newsletter, který jsme čtenářům poslali 18. prosince 2011, se zabývá Calcem.  

Dobrý den,

tento newsletter vám zasíláme, protože jste registrovaným uživatelem na portálu OpenOffice.cz. Každých 14 dní vám chceme nabízet praktické tipy k práci se svobodnými kancelářskými balíky OpenOffice.org a LibreOffice.

S Calcem vyřešíte mnoho úloh

Kalkulátor Calc je bezesporu vynikající nástroj, kterým vám pomůže vyřešit mnoho výpočetních situací. Víte, že si s jeho pomocí můžete vypočítat, jaká forma nákupu třeba auta je pro vás nejvhodnější?

Použijte k tomu tzv. scénáře - perfektně vám to ukáže článek Petra Valacha:

Jistě víte, že buňka může mít různé typy obsahu - datum, měnu, různé formáty čísel a další. Nepodceňte proto správný výběr typu, samozřejmě ve stylu. Poradí vám článek:

Ze světa OpenOffice.org & LibreOffice

Open-source software se bude nasazovat ve Francii, vláda vyhlásila výběrové řízení na dodávku softwaru, v němž se počítá také s kancelářským balíkem. Hodnota veřejné zakázky je dva miliony eur. To u nás bohužel asi nehrozí...

Učitelé informatiky jistě využijí příručku, kde je představena práce se styly v OpenOffice.org, vyšla její další verze a je nadále volně ke stažení.

Těšíme se na vaši odezvu

Tento přehled vám budeme zasílat každých 14 dní místo stávajícího seznamu článků. Pokud si nepřejete e-mail dostávat, můžete si jej odhlásit ve svém profilu.

Řekněte nám, jak se vám tento newsletter líbí a co byste v něm chtěli číst.

Vážení čtenáři,

přejeme vám úspěšný rok 2012 a těšíme se za 14 dní nashledanou.

Vaše redakce@openoffice_cz
Liberix, o.p.s.

P. S. Sledujte nás na Facebooku a Twitteru.(Jako ve škole)
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
redakce OpenOffice.cz

redakce OpenOffice.cz

redaktoři OpenOffice.cz

 
 
 
woo jaw demo hz