Francouzská vláda vyhlásila výběrové řízení na open source za dva miliony eur

Francouzské ministerstvo vnitra vyhlásilo výběrové řízení na dodavatele open source softwaru a jeho údržbu pro francouzskou vládu za dva miliony eur v následujících třech letech.  

Francie chce přejít na open source systémy a už udělala první kroky. Francouzská vláda, přesněji ministerstvo vnitra, oddělení informačních a komunikačních technologií, vyhlásila výběrové řízení na dodávku a údržbu open source softwaru pro jednotlivá ministerstva Francie. Zakázka je celkem za dva milióny eur na tři roky s možností prodloužení o jeden rok.

Jak napsal zpravodajský web Le Monde Informatique, jedná se o zakázku na open source software v různých počítačových oblastech. Jsou to např. operační systémy a virtualizační nástroje, servery, kancelářský balík (např. OpenOffice.org), databázové systémy, síťové a bezpečnostní nástroje, zasílání zpráv a adresářové služby, správa dokumentů atd. Zakázka se týká vyjmenovaných ministerstev Francie včetně zámořských území, jako je např. Korsika. Nabídky je nutné poslat do 9. 1. 2012 a oznámení výsledků je plánováno na 30. 3. 2012.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 2
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Irena Šafářová

Irena Šafářová

Irena Šafářová

 
 
 
woo jaw demo hz