Francouzská vláda vyhlásila výběrové řízení na open source za dva miliony eur

Francouzské ministerstvo vnitra vyhlásilo výběrové řízení na dodavatele open source softwaru a jeho údržbu pro francouzskou vládu za dva miliony eur v následujících třech letech.  

Francie chce přejít na open source systémy a už udělala první kroky. Francouzská vláda, přesněji ministerstvo vnitra, oddělení informačních a komunikačních technologií, vyhlásila výběrové řízení na dodávku a údržbu open source softwaru pro jednotlivá ministerstva Francie. Zakázka je celkem za dva milióny eur na tři roky s možností prodloužení o jeden rok.

Jak napsal zpravodajský web Le Monde Informatique, jedná se o zakázku na open source software v různých počítačových oblastech. Jsou to např. operační systémy a virtualizační nástroje, servery, kancelářský balík (např. OpenOffice.org), databázové systémy, síťové a bezpečnostní nástroje, zasílání zpráv a adresářové služby, správa dokumentů atd. Zakázka se týká vyjmenovaných ministerstev Francie včetně zámořských území, jako je např. Korsika. Nabídky je nutné poslat do 9. 1. 2012 a oznámení výsledků je plánováno na 30. 3. 2012.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 2
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Irena Šafářová

Irena Šafářová

Irena Šafářová

 

Public Relations

Jak si zabezpečit servery?

DNSSECPokud chce moderní člověk plně využívat to, co mu virtuální svět internetu nabízí, musí se stále více orientovat na bezpečnost. Musí činit kroky, jež ho ochrání před riziky, jež se právě na této síti skrývají a dnes a denně uživatele ohrožují.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz