Střední škola používá OpenOffice.org – Obchodní akademie, ulice Hovorčovická v Praze

obecna.png Na této obchodní akademii používají vedle kancelářského balíku od konkurenční firmy také OpenOffice.org. Žáci se učí hlavně principu práce s textem, tabulkami, prezentacemi i databází. Na OpenOffice.org si cení srozumitelnější nápovědy, vektorového modulu Draw a ceny. Vadí jim problematičtější práce s databází a nedokonalý převod s formátem ppsx.  

Proč používáte OpenOffice.org?

Učíme převážně kancelářský balík, tedy práci s textem, tabulkami, včetně výpočtů, prezentace, jednoduché databáze. Studenti by se měli seznámit s větší nabídkou produktů a měli by mít přehled o variantách. Proto používáme i OpenOffice.org.

Jací uživatelé, na kolika počítačích a kolik jich je?

Studenti jsou seznamováni s prací v Microsoft Office 2003 a v OpenOffice.org; učitelé mají k dispozici oba programy. OpenOffice.org preferuje několik učitelů(je finančně výhodnější jej používat doma), většina však používá Microsoft Office.

Na jakých operačních systémech OpenOffice.org provozujete?

  1. Windows XP

  2. Ubuntu 9.10

Popište typy dokumentů, které obvykle vytváříte nebo zpracováváte

  • jednoduché textové dokumenty s tabulkami

  • tabulky s výpočty

  • prezentace do školy jako multimediální referáty

Máte problémy při výměně dat, např. v případě souborů MS Office? Pokud ano, popište, prosím, jaké to bývají.

Problémy máme s formátem ppsx, některá formátování (nejčastěji font písma) se ztrácí; ale to je i problém verzí Microsoft Office mezi sebou..

Zhodnoťte kvalitu práce s kancelářským balíkem OpenOffice.org. Uveďte důvody pro jeho doporučení jiným uživatelům, uveďte také nedostatky, které vám vadí.

Práce s OpenOffice.org je v některých ohledech rozumnější - například textový editor, ale v jiných nedostatečná – databáze, v některých uspokojující – tabulkový kalkulátor a grafy.

Pro studenty i veřejnost je celkově výhodnější díky ceně a díky srozumitelnější nápovědě.

Jeho nevýhodou je méně propracovaná možnost úpravy grafů a nekvalitní databázový program. Jeho výhodou naopak vektorový kreslicí program, i když i ten je v porovnání s Inkscape méně vhodný.

Je podle vás literatura a dokumentace k OpenOffice.org dostačující? Chybí vám některý typ dokumentace? Jaké zdroje používáte? Uveďte, prosím, konkrétně.

Knihy vycházejí se zpožděním, nejsou přímo zaměřené na to, co učíme – rozšířené zpracování textu na počítačích.

Výborný je web openoffice.cz.

Byli byste ochotni věnovat finanční prostředky na úpravu vlastností OpenOffice.org nebo na vytvoření speciálního rozšíření?

Individuálně přispívám registračním příspěvekem na Software 602, pomohlo-li by to, byl bych ochoten podobnou částkou přispívat i na openoffice.cz, případně na rozšíření.

Jinak nepřispíváme.

Uveďte prosím informace o vaší organizaci a nezapomeňte také napsat své jméno a pozici či funkci.

Obchodní akademie, Praha 8, Hovorčovická

Hovorčovická 1281

182 00 Praha 8

Václav Votruba, učitel informatiky, vvotruba<zavinac>oahovorcovicka<dot>cz

www.oahovorcovicka.cz; www.votruba.in

Používáte ve firmě, škole či organizaci kancelářský balík OpenOffice.org? Stáhněte si dotazník Používáte OpenOffice.org?, vyplňte jej a pošlete nám jej (redakce@openoffice_cz). Budeme rádi, když se v rubrice Používají OpenOffice.org objeví další příspěvky. A k tomu potřebujeme vaši spolupráci. Děkujeme.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 8
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
 
 
woo jaw demo hz