Výber správ zo sveta OpenOffice.org za 45. až 46. týždeň

obecna.png Prehľad článkov o OpenOffice.org od 6.11.2010 do 19.11.2010.  

Nová verzia rozšírenia pre vkladanie, ukotvenie a nastavenie priehľadnosti obrázkov

Prinášame vám novú verziu rozšírenia pre vkladanie obrázkov, ktorá bola doplnená o možnosti nastavovania priehľadnosti obrázkov. (openoffice.cz, 8.11.2010)

Makrá v OpenOffice.org – definícia a nastavenie znakových štýlov

Musíte vo svojich dokumentoch používať znakové štýly pre šikmé a tučné písmo? Naprogramujte si makro, ktoré ich vytvorí a automaticky nimi označí príslušné znaky v dokumente. (dennik.inet.sk, 10.11.2010)

Průvodce v praxi: dopis, použití a správa šablon

Pokud patříte mezi ty, kteří používají aplikaci Writer častěji k vytváření dopisů, určitě vám tuto činnost může zjednodušit a hlavně zefektivnit Průvodce dopisem . Ačkoliv patří mezi méně známé funkce Writeru, rozhodně není na místě ji podceňovat, jelikož umožňuje rychle vytvořit obstojně vypadající šablonu dopisu. V článku si tuto funkci představíme na praktickém příkladě a vysvětlíme také rozdíly oproti Hromadné korespondenci. (openoffice.cz, 10.11.2010)

OOo4Kids 1.1

OpenOffice 4 Kids - aplikace pro děti od 7 do 12 let, kteří učí krutý svět úředníků a kancelářské práce s dokumenty, tabulky, prezentace a jiné podobné problémy. (linuxlex.cz, 12.11.2010)

Nová verzia rozšírenia pre typografickú kontrolu textu

Všetkým používateľom rozšírenia pre typografickú kontrolu textu oznamujeme, že sme pre nich pripravili novú verziu, ktorá obsahuje možnosť farebného označenia typografických chýb. (openoffice.cz, 15.11.2010)

OpenOffice.org Math: Když je třeba vzorců

Do kancelářského balíku OpenOffice.org patří také aplikace Math, která umožňuje vytvářet složité vzorce. Někteří si její existenci ani neuvědomují, jelikož se do této aplikace lze dostat například z Writeru nebo z Calcu bez nutnosti ji samostatně manuálně spouštět. V dnešním úvodním článku se zaměříme právě na aplikaci Math, její možnosti a použití, které přináší. (openoffice.cz, 15.11.2010)

Mageia bude používat LibreOffice

Již od chvíle, kdy byl oznámen nový projekt LibreOffice se na konferenci vývoje distribuce diskutovalo o tom, jestli začlenit LibreOffice a nebo OpenOffice.org. Nakonec bylo rozhodnuto, že bude použito LibreOffice. LibreOffice spojuje s projektem Mageia už jen jejich historie. (mandrivalinux.cz, 15.11.2010)

Makrá v OpenOffice.org – farebné označovanie Basic Kódu (I)

Uvádzate vo vašich dokumentoch zdrojové kódy programov napr. v jazyku OpenOffice.org (StarOffice) Basic a chcete ich farebne zvýrazniť tak isto, ako to robí modul OpenOffice.org Basic? Naprogramujte si na tento účel makrá. (dennik.inet.sk, 17.11.2010)

Čakanie na prvú stabilnú verziu LibreOffice

Článok na derstandard.at ponúka rozhovor ohľadom blízkej budúcnosti LibreOffice, v ktorom na otázky redaktora odpovedá dôležitý vývojár open-source projektu LibreOffice - Michael Meeks zo spoločnosti Novell. Okrem vecí týkajúcich sa postojov Sun/Oracle uvádza aj, že v priebehu niekoľkých týždňov uzrie svetlo sveta prvá stabilná verzia LibreOffice, ktoré mnohí označujú za akýsi fork z OpenOffice a pokračovanie jeho open-source vývoja. (linuxos.sk, 17.11.2010)

Tichá inštalácia rozšírení – bez potvrdzovania licenčného ujednania

Potrebujete „ticho“ nainštalovať rozšírenie bez toho, aby ste museli manuálne potvrdzovať licenčné ujednanie? Upravte si rozšírenie alebo presmerujte vstup z klávesnice. (openoffice.cz, 18.11.2010)

Článok vyšiel za podpory Liberix, o.p.s., Inet.sk a pc.sk.

(Jako ve škole)
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
 
 
woo jaw demo hz