Výber správ zo sveta OpenOffice.org za 1. až 2. týždeň 2010

obecna.png Prehľad článkov o OpenOffice.org od 4.1.2010 do 17.1.2010.    

OpenOffice.org 3.2 ve znamení vyšší rychlosti

Kancelářský balík OpenOffice.org 3.2 nabídne mnoho vylepšení. Vyšší rychlost, pohodlnější práci s tabulkami, propracovanější grafy a pohodlnější ovládání. (zive.cz, 4.1.2010)

Stáhněte si kalendář na rok 2010

Redakce portálu pro vás, naše čtenáře, připravila takový malinký dárek – kalendář na rok 2010.(openoffice.cz, 4.1.2010)

Druhá verze pole Hledat

Než přistoupíme k samotnému článku, je mou milou povinností vám popřát, aby rok 2010 byl zase o kus příjemnější a přinesl vám jen to dobré. Všichni jsme si snad během svátků dostatečně odpočinuli a načerpali dostatek sil pro následující měsíce. Nyní ale již k tématu, které pro dnešní den zní pokračování vývoje pole Hledat. (602office.cz, 4.1.2010)

Makrá v OpenOffice.org – Nastavenie šírky a rozostupu znakov

Potrebujete v OpenOffice.org zmeniť rozostup (kerning) znakov, či nastaviť šírku písma tak, aby text bol pekne opticky vysádzaný? Naprogramujte si makro pre nastavenie rozostupu a šírky znakov. (inet.sk, 5.1.2010)

Nová šablona v sekci Ke stažení – Prezenční listina

Do placené sekce Ke stažení byla přidána nová šablona. Tato šablona je tvořena v programu Writer na klasickou stránku formátu A4 a je udělána formou tabulky, do které se vám vejde 25 účastníků porady, schůze atd. (602office.cz, 6.1.2010)

Použití funkce MROUND v praxi

Funkce MROUND slouží k zaokrouhlení čísla pomocí násobku. Tedy obecný zápis pro tuto funkci vypadá takto: =MROUND(číslo;násobek) (602office.cz, 8.1.2010)

Kancelářský balík OpenOffice.org používá firma Unimetra, s. r. o.

Unimetra, s. r. o. se zabývá metrologickými službami. Firma je spokojena s cenou kancelářského balíku a pro jejich potřeby je OpenOffice.org plně vyhovující. Vadí jim nedostatečný počet článků a málo informací k práci v dokumentu s XML formulářem – XForms. (openoffice.cz, 9.1.2010)

Kniha jízd na rok 2010 je pro vás připravena ke stažení

Pan Pavel Konečný nám do redakce poslal šablonu knihy jízd na rok 2010 a velmi mu za to děkujeme. Věříme, že vám bude k užitku. (openoffice.cz, 11.1.2010)

Norská televize zavádí OpenOffice.org

Pracovníci norské televize s účinností od 1.března 2010 budou mít na svých počítačích primárně nainstalován kancelářský balík OpenOffice.org. Po mnoha letech, kdy byl používán Microsoft Office, radikálně mění programové vybavení. Jaké mají důvody? (openoffice.cz, 11.1.2010)

Projekt Renaissance – Změna panelu Rozvržení v Impress

Andreas Bartel prostřednictví blogu GullFOSS informoval, že se plánuje změna Layoutu u záložky Rozvržení, jenž zabírá příliš mnoho prostoru. (602office.cz, 11.1.2010)

Užitočné rozšírenia pre OpenOffice.org

Podobne ako je to u internetových prehliadačov, aj pre OpenOffice.org existujú rozšírenia, ktoré môžu zjednodiť alebo vylepšiť prácu s týmto kancelárskym balíkom. (linuxos.sk, 12.1.2010)

Rozšírenie pre sadzbu v OpenOffice.org

Potrebujete vysádzať v OpenOffice.org dokument, pretože nemôžte, nechcete, nesmiete či neviete použiť DTP program? Nainštalujte si rozšírenie Kerning znakov v aktuálnej verzii. (openoffice.cz, 13.1.2010)

5 užitočných rozšírení pre OpenOffice

Na stránke www.unixmen.com sa dočítate o užitočných rozšíreniach (extensions) pre OpenOffice. Medzi rozšírenia patrí napríklad Sun Weblog Publisher, ktorý Vám umožní vytvárať, editovať a publikovať weblog na rôznych populárnych Blog serveroch. Podporované blog platformy sú Roller, WordPress, Generic ATOM a Generic MetaWeblog. Ďalšie rozšírenia sú OpenOffice.org2GoogleDocs - export a import do Google Docs, Zoho, WebDAV; Read Text a iné. (linuxon.sk, 13.1.2010)

Makrá v OpenOffice.org – Typografické nastavenie riadkovania

Chcete v OpenOffice.org nastavovať riadkovanie podobne, ako je to obvyklé v DTP programoch? Vyriešte to makrom, ktoré nastaví riadkovanie podľa veľkosti písma. (inet.sk, 14.1.2010)

OpenOffice.org 3.2 RC2 dnes ke stažení

V pořadí již druhá Release Candidate verze očekávaného OpenOffice.org 3.2 je ode dneška ke stažení. (openoffice.cz, abclinuxu.cz 15.1.2010)

Rychlé vytvoření prezentace fotek

Pokud chcete vytvořit prezentaci plnou fotek za pár vteřin, mám pro vás řešení. Stáhněte si následující rozšíření a tato rutinní práce se stane zábavou na pár vteřin. Postup je velice jednoduchý. Stáhněte si rozšíření, nerozbalujte, ale otevřete si jeden z modulů a klikněte na Nástroje/Správce rozšíření a v nově otevřeném okně klikněte na Přidat a dále postupujte podle pokynů. Poté restartujte OpenOffice.org a nyní naleznete rozšíření pod Nástroje/Přídavky/Create Photo Album. (602office.cz, 15.1.2010)

Článok vyšiel za podpory 602office.cz, Liberix, o.p.s., inet.sk a pc.sk.

(Jako ve škole) Průměr: 1.75 | Hodnotilo: 4
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
redakce OpenOffice.cz

redakce OpenOffice.cz

redaktoři OpenOffice.cz

 

Public Relations

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?Představte si, že Microsoft 365 je nejen soupravou nástrojů, ale skutečným prostředkem pro transformaci vašeho podnikání. Jednou ze společností, která vás na této cestě jako obchodní partner může podpořit, je Crayon Czech Republic and Slovakia.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz