Norská televize zavádí OpenOffice.org

Pracovníci norské televize s účinností od 1.března 2010 budou mít na svých počítačích primárně nainstalován kancelářský balík OpenOffice.org. Po mnoha letech, kdy byl používán Microsoft Office, radikálně mění programové vybavení. Jaké mají důvody?    

Jaké mají důvody? Ve svém vyjádření jich uvádějí několik. V první řadě je to požadavek norské vlády, aby byla možná bezproblémová výměna dokumentů mezi občany, veřejným a soukromým sektorem. Nařízení norské vlády je dost rozsáhlé a stanoví výměnné formáty. Mezi nimi je i formát ODF, Protože Microsoft Office tento požadavek nesplňuje na 100%, odhodlala se norská televize přejít na OpenOffice.org. Tento kancelářský balík požadavek vlády splňuje bez problémů. Druhý důvod je používání počítačů s operačním systémem Mac OS X a také terminálové servery. S použitím OpenOffice.org budou mít pracovníci norské televize všude stejný program a nebude docházet ke zbytečným chybám.

 

Odkaz vede na strojový překlad z norštiny.

 

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 5
 

Komentáře

user avatar Martin Foltin
Odpovědět
Norská televize zavádí OpenOffice.org
11. 01. 2010, 14:19:05
Len drobne pripomienky (preto ani netreba tento koment zverejnovat, staci ak si to opravite). Operacny system iMac neexistuje. Pravdepodbne ste mali na mysli system od spolocnosti Apple a teda Mac OS X. Taktiez sa neda hovorit o formate *.odf. Spravne sa oznacuje ODF a pod tento format spada mnozina suborov s koncovkami .odt, ods, odp a podobne. Zrejme len chyba z nepozornosti.

S pozdravom Martin Foltin
user avatar IrenaS
Odpovědět
Re:Norská televize zavádí OpenOffice.org
11. 01. 2010, 17:05:54
Děkuji za upozornění. Přehlédnutí je opraveno.
S tím iMac = Mac OS X -> pokud si přečtete originální norský článek, je tam napsáno Macintosher. Google slovo nepřeloží :-( a nechá ho na Macintosh. Jak tedy zní správný, celosvětový název?
user avatar trampolina
Odpovědět
Re:Re:Norská televize zavádí OpenOffice.org
17. 01. 2010, 12:26:08
Tak iMac je model stoloveho pocitaca od Apple.
MacOS X je operacny system od firmy Apple, ktora ho instaluje na svoje iMac, MacBook...
Macintosh je vlastne skupina pocitacov od firmy Apple, plosne sa tak obcas nazyvaju.

Pred systemom MacOS X bol system MacOS, ktory nahradil MaxOS X uz v roku 2001, takze myslim ze je spravne hovorit o operacnom systeme nie Mac, Macintosh ale MacOS X.
user avatar IrenaS
Odpovědět
Re:Re:Re:Norská televize zavádí OpenOffice.org
17. 01. 2010, 15:48:45
Děkuji za vysvětlení. Teď je jasnější, jaký je význam jednotlivých názvů.
Ira
user avatar Zvedavec
Odpovědět
Norská televize zavádí OpenOffice.org
11. 01. 2010, 23:46:18
"V první řadě je to požadavek norské vlády, aby byla možná bezproblémová výměna dokumentů mezi občany, veřejným a soukromým sektorem. Nařízení norské vlády je dost rozsáhlé a stanoví výměnné formáty. "

Norove maji aspon vsech pet pohromade, takove vyjadreni dava smysl. Tomu rikam aspon zduvodneni a hlavne na spravnem miste.

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
 
 
woo jaw demo hz