Výber správ zo sveta OpenOffice.org za 10. až 11. týždeň 2009

Prehľad článkov o OpenOffice.org od 2.3. do 15.3.2009.  

Odrážky a číslování

Dnešní téma je zaměřené hlavně pro ty, kteří s OpenOfficem teprve začínají a prozatím se zabývají základními funkcemi. (602office.cz, 2.3.2009)

Tip: Hromadný převod dokumentů do PDF nebo DOC, ODT, HTML a dalších formátů

Potřebovali jste někdy hromadně převádět dokumenty z jednoho formátu do jiného a představa únavného klikání je pro vás noční můrou? Nechte práci strojům, v následujícím článku se dozvíte, jak to snadno provést pomocí jednoduchého průvodce, maker a v pohodlí kancelářského balíku OpenOffice.org. (openoffice.cz, 3.3.2009)

Nová šablona v placené sekci

Dnes si můžete stáhnout šablonu do programu Impress. (602office.cz, 4.3.2009)

Jak vytvořit obsah v dokumentu OpenOffice.org Writer

Tohle jsem dělal pro portál OpenOffice.cz. Není to žádný zázrak, ale úplně mazat se mi to taky nechtělo. Tak až se zasmějete, zkuste napsat, jak to vylepšit - tím nemyslím hlas nebo střih obrazu, o tom vím. Zajímá mě, jestli se z toho naučíte, jak vytvořit obsah... (e-ott.info, 4.3.2009)

OpenOffice.org 3 - tabulkový kalkulátor Calc

Tabulkový kalkulátor je po textovém editoru další důležitou a neméně často využívanou součástí kancelářských balíků. Co vše uživateli může na tomto poli nabídnout Calc, který je součástí OpenOffice.org 3? (notebook.cz, 4.3.2009)

OpenOffice.org v akademické praxi 2

Další případy použití Openoffice.org se týkají astronomie a fyziky. Přepis rukou psaného pojednání na téma kosmologie, vědecká práce o teorii superstrun, skenování částí knihy o tajných plánech Československé lidové armády. (openoffice.cz, 5.3.2009)

Kontrola vstupních dat - seznam

Dnes se seznámíme s výše zmíněnou funkcí, která se nám hodí ve chvíli, kdy po uživateli chceme, aby si vybral jednu z možností, které mu předvolíme. Tím se zároveň vyhneme tomu, aby zmíněné políčko bylo špatně vyplněno. Jak se s touto funkcí pracuje se vám pokusím vysvětlit na následujícím jednoduchém příkladu. (602office.cz, 6.3.2009)

Šikovný nástroj ve stavovém řádku Calcu

Dnes se opět mrkneme na nástroje, které nám usnadňují práci s programy z balíku OpenOffice. Tentokrát se jedná o nástroj, který je “ukrytý“ v pravé části stavového řádku. (602office.cz, 9.3.2009)

OpenOffice.org v malé obci: Obecní úřad Úherčice

Malá obec, dva počítače, na kterých se střídá několik uživatelů včetně návštěvníků knihovny. Zaměstnanci úřady vyplňují nezbytné dokumenty, mailují, vytvářejí PDF. Nezbytnou roli hraje správce, který bezchybný provoz zajišťuje a připravuje také šablony pro OpenOffice.org. Znáte podobnou situaci, nebo si ji naopak nedovedete představit? Přitom jsou takových obcí stovky. A co u vás? Mají na obecním úřadě OpenOffice.org? V Úherčicích ano. (openoffice.cz, 10.3.2009)

OpenOffice.org 3 jako lék na nekompatibilitu MS Office

Udělal jsem si menší bloggerskou dovolenou a chtěl jsem v ní ještě několik dní pokračovat, ale o dnešní zážitek se musím podělit. Jestli mi ještě někdo bude tvrdit, že OpenOffice.org jsou na nic a snažit se měl přesvědčit k používání MS Office, tak mám další argument pro OOo. (blog.devlabs.biz, 10.3.2009)

Makrá v OpenOffice.org – generátor Lorem Ipsum

Pripravujete grafický návrh dokumentu a potrebujete do neho vložiť náhodný text? Vytvorte si makro pre generovanie „Lorem Ipsum“ textu. (inet.sk, 11.3.2009)

OpenOffice Impress - škálování obrázku na velikost slidu

Funkce uveřejněného makra: Vybraný obrázek (či jiný objekt) zvětší tak, aby se právě vešel na velikost slidu. Přitom ponechá původní poměr stran. (abclinuxu.cz/blog/jan_pipek, 11.3.2009)

Nová šablona v placené sekci

Tentokrát je jedná o tabulku předpokládaných prodejů u třech vybraných komodit. Tato tabulka je tvořena v programu Calc a její funkcí je vytvořit pro podnikatele (společnost) přehled, který má za úkol porovnat skutečnou prodejnost třech vybraných výrobků s odhadem, který se tvoří na začátku účetního období. (602office.cz, 11.3.2009)

Vyšel openMagazin 2/2009

Právě vyšel únorový openMagazin, které obsahuje více než 50 stran zajímavého čtení ze světa Linuxu a OpenOffice.org. Je k dispozici zdarma - kopírujte jej, posílejte přátelům, tiskněte, archivujte, čtěte před spaním. Nenechávejte si jej pro sebe a pro sebe si nenechávejte ani názor, jak se vám líbí. (openoffice.cz, 11.3.2009)

Jak otevírat v MS Wordu dokumenty vytvořené v OpenOffice.org?

Stalo se vám také, že jste obdrželi dokument vytvořený ve formátu „.ODT“ a vy jste nebyli schopni jej otevřít, neboť nemáte nainstalovaný OpenOffice.org? Máme pro vás jednoduchý návod, jak lze takový dokument otevřít v MS Wordu. (slunecnice.cz, 12.3.2009)

Ako urobiť percentuálne výpočty v Base

Potrebujete urobiť zo zadaných údajov v tabuľke Base percentuálne výpočty, ktoré by sa zobrazovali priamo v module Base bez potreby exportu do modulu Calc? Vytvorte si pohľad nad tabuľkou. (openoffice.cz, 13.3.2009)

Uzamknutí buněk

Jelikož jde o uzamknutí buněk, asi již tušíte, že řeč bude opět o programu Calc. Tato funkce se hodí v případě, že chcete, aby si kdokoliv mohl prohlédnout vaši práci, ale nepřejete si, aby v tomto dokumentu cokoliv měnil. Zároveň tato funkce funguje jako ochrana před nechtěným přepsaním důležitých informací. (602office.cz, 13.3.2009)

Článok vyšiel v spolupráci 602office.cz a OpenOffice.cz.

(Jako ve škole)
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Július Pastierik

Július Pastierik

 

Public Relations

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?Představte si, že Microsoft 365 je nejen soupravou nástrojů, ale skutečným prostředkem pro transformaci vašeho podnikání. Jednou ze společností, která vás na této cestě jako obchodní partner může podpořit, je Crayon Czech Republic and Slovakia.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz