Výber správ zo sveta OpenOffice.org za 11. až 12. týždeň 2011

obecna.png Prehľad článkov o OpenOffice.org, LibreOffice... od 12.3.2011 do 25.3.2011.  

Práce s databází Base z OpenOffice.org (10) – Formuláře: pokračování II.

Desátý díl je třetím pokračováním, které je věnováno formulářům. Půjde o to, jak usnadnit zadávání dat pomocí rozevíracího seznamu. Při čtení dílu můžete vylepšit formulář, který už v databázi máte (verze „A“) a vytvořit dva nové formuláře (verze „A“ i „B“). (openoffice.cz, 14.3.2011)

Calculate Linux vyměnil OpenOffice.org za LibreOffice

Calculate Linux patří do rodiny klonů Gentoo. Je vyvíjen v Rusku a je zacílen na malé a střední firmy, které preferují open source před proprietárním řešením. (root.cz, 15.3.2011)

Makrá v OpenOffice.org: Export a import používateľských slovníkov (2.)

V druhom pokračovaní makier pre prácu s používateľskými slovníkmi si uvedieme makrá pre prácu s dialógmi pre export slovníkov a pre vytváranie nových slovníkov. (dennik.inet.sk, 16.3.2011)

Vzorce v textovom dokumente 7 – Symboly a grécka abeceda

Pri písaní vzorcov sa nezaobídete bez rôznych symbolov (napr. nekonečno) a gréckej abecedy. A práve o tomto si budeme hovoriť v poslednom pokračovaní seriálu o zadávaní vzorcov v OpenOffice.org. (openoffice.cz, 16.3.2011)

Debian přešel na LibreOffice

Na konci ledna začali vývojáři experimentovat s LibreOffice a nyní se balíčky dostaly až do větve testing. Debian tím plně přešel na LibreOffice a příští vydání už jej tedy jistě bude používat. Pokud používáte jinou větev než stable, systém vám při aktualizaci automaticky přejde z OpenOffice.org na LibreOffice. Balíčky s názvem openoffice.org-* zůstávají jen metabalíčky, které v závislostech požadují libreoffice-*. (debian-linux.cz, 16.3.2011)

Oracle ruší adresu Sun.com, starou 24 let

Společnost Oracle se rozhodla upustit od používání webové adresy Sun.com, jedné z nejstarších doménových adres s příponou .com. (dsl.cz, 17.3.2011)

Staré Mesto ušetrí 15 000 eur zavedením bezplatného open-source softvéru

Využívanie počítača s textovým alebo tabuľkovým editorom je dnes už nevyhnutnou samozrejmosťou. Staré Mesto preto prichádza s inštalovaním bezplatného open-source softvéru na všetky počítače, ktoré doteraz takéto programy nemali. Na staromestskom úrade je približne 200 počítačov. Výmena alebo nové nainštalovanie sa dotkne 150 počítačov. (staremesto.sk, 17.3.2011)

Open source na CeBIT 2011

H-Online.com přináší reportáž z veletrhu CeBIT, který proběhl začátkem měsíce v německém Hannoveru. Článek se zaměřuje na svět open source softwaru a tak se v něm můžete dočíst mimo jiné o projektech LibreOffice, OpenOffice.org, OpenEmbedded, VLC, Enlightenment, Android a dalších. (abclinuxu.cz, 19.3.2011)

Formátovací techniky v OpenOffice.org Math

V článku Syntaxe závorek a práce s nimi jsem uvedl celou řadu možností, jak s pomocí závorek upravovat vzhled vzorců v programovém modulu Math programu OpenOffice.org. V tomto článku se zaměřím na to, jak nabytých znalostí využít ke změně formátování a jaké možnosti Math dává. Leccos bude opakováním, nicméně najdete zde celou řadu nových informací. (openoffice.cz, 21.3.2011)

Proč nejsou školení na Linux a OpenOffice.org? – Já bych si zrovna nějaké zaplatil!

…zní často v našich diskuzních fórech na OpenOffice.cz nebo třeba na LinuxEXPRESu. Lidé chtějí platit za své vzdělání, zajímá je, jak lépe pracovat s kancelářským balíkem a skutečně, ale doopravdy skutečně je štve, že žádné pořádné školení nikde nemůžou najít a my ani na webu žádné nemáme. A když tam nějaké jako reklama je, tak je to sakrapráce na Excel. Že se nestydíme. (e-ott.info, 22.3.2011)

Jak změnit pozadí hypertextového odkazu

Podbarvení hypertextového odkazu lze změnit v menu: Nástroje-Volby-Openoffice.org-Vzhled-stínování... (oocalc.webnode.cz, 22.3.2011)

Dělení počtem vyplněných buňek

Zapisujete si do sloupce pod sebe nějaká data (čísla) a potřebujete vidět neustále aktuální... (oocalc.webnode.cz, 22.3.2011)

Makrá v OpenOffice.org: Export a import používateľských slovníkov (3.)

V poslednom pokračovaní makier pre prácu s používateľskými slovníkmi si uvedieme zvyšné makrá pre import slovníkov a pre vkladanie slov do slovníkov. (dennik.inet.sk, 23.3.2011)

LibreOffice 3.3.2 uvoľnené

22.3.2011 bola uvoľnená nová verzia LibreOffice 3.3.2. (openoffice.cz, dennik.inet.sk, 24.3.2011)

Tabulátory ve Writeru – Jak na ně?

Tabulátory jsou skvělým pomocníkem při tvorbě nejrůznějších seznamů. Běžným zlozvykem začínajících uživatelů je zarovnávání jednotlivých položek mezerníkem. Jak si zjednodušit a zefektivnit práci v dokumentech, se dozvíte v tomto článku. (openoffice.cz, 24.3.2011)

Štve vás DOCX nebo ODS? Naučte se konečně otevírat všechny přílohy

Nové formáty souborů už dávno nejsou tak nové, přesto mnohým činí potíže. Ukážeme, jak snadno otevřít a upravit soubory ve formátech programů Microsoft Office 2007 a 2010 nebo OpenOffice. (technet.idnes.cz, 24.3.2011)

Článok vyšiel za podpory Liberix, o.p.s. a Inet.sk.

(Jako ve škole)
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
 
 
woo jaw demo hz