Výber správ zo sveta OpenOffice.org za 12. až 13. týždeň 2009

Prehľad článkov o OpenOffice.org od 16.3. do 29.3.2009.    

„OpenOffice 3.1 bude využívať anti-aliasing“

Pripravovaná nová verzia 3.1 open source kancelárskeho balíka OpenOffice.org bude využívať na rozdiel od predchádzajúcich verzií pri vykresľovaní grafiky anti-aliasing. (dsl.sk, 16.3.2009)

„Podmíněné formátování – porovnávání dat“

Dnes se podíváme na další použití funkcí v programu Calc a to na Podmíněné formátování. Tuto funkci se vám pokusím představit na jedné modelové situaci a to na dvou tabulkách, kde máme vypsaná nějaká města České republiky. Za pomoci podmíněného formátování nám Calc zvýrazní buď všechna města, která se v obou tabulkách opakují nebo naopak zvýrazní ta, která jsou v obou tabulkách pouze jednou. (602office.cz, 16.3.2009)

„Nahradiť môžete aj kancelársky balík a databázu“

Nahradiť bezplatnou či lacnejšou alternatívou možno okrem operačného systému aj kancelársky balík a databázový systém. Ušetriť sa tým dá oveľa viac peňazí, keďže licencie sú spravidla drahšie. (hn.hnonline.sk, 17.3.2009)

„Kubo Děčín: Lahůdky, catering, rauty - a OpenOffice.org“

Firma KUBO provozuje v Děčíně síť prodejen, ve kterých se může zákazník rychle občerstvit, nakoupit základní sortiment potravin a dále si vybrat nebo objednat dle svých požadavků dárkové balíčky a koše. Veškerý nabízený cukrářský, lahůdkářský a pekařský sortiment je vyroben ve firmě podle stále dodržovaných receptur a výrobních procesů, které jsou již od roku 2000 kontrolovány systémem HACCP. V portfoliu společnosti je také pořádání rautů, večírků, konferencí, svatebních hostin, seminářů, sportovních akcí apod. Kancelářský balík OpenOffice.org tedy slouží ve zcela komerčním prostředí - a vede si skvěle. (openoffice.cz, 18.3.2009)

„Čo prinesie nový OpenOffice 3.1?“

Nadchádzajúca verzia open source kancelárskeho balíka OpenOffice.org 3.1 obsahuje opravu približne 1000 chýb staršej verzie; má sa objaviť už o pár týždňov, presnejšie 9. apríla. Nová verzia však nebude obsahovať len opravy. Medzi významné posuny vpred patrí zlepšené zobrazovanie, jednoduchšie ťahanie objektov či podpora zápisov SQL. (itnews.sk, 18.3.2009)

„Nová šablona v placené sekci“

Dnes se jedná o šablonu vizitek a jejich přípravu k tisku. Do vizitky stačí pouze napsat své údaje přes vstupní pole a poté jen synchronizovat obsah na všechna pole. Vizitky mají rozměr 8,5 cm x 5,4 cm a na stránku je jich vejde deset. Tato šablona na vás čeká v placené sekci. (602office.cz, 18.3.2009)

„OpenOffice.org a OSVČ: Kancelář grantového poradce“

Živnostník zabývající se grantovým a dotačním poradenstvím, regionálním rozvojem a kartografickou vizualizací používá OpenOffice.org, a nejen ten. Na PC jsou nainstalované i další open source aplikace – Firefox, Thunderbird, OpenProj, Inkscape, GIMP, Clam AV a další. (openoffice.cz, 20.3.2009)

„Tvorba a použití Názvů“

Pro ty, kterým nesedí vzorce vyjádřené v označení buněk, tu mám chytrou funkci, která zjednoduší pochopení vzorců a celkově může přispět k přehlednosti. Touto funkcí jsou Názvy. (602office.cz, 20.3.2009)

„OpenOffice.org 3.0 : Seznamy literatury, citace, poznámky pod čarou“

Pro ty, kterým nesedí vzorce vyjádřené v označení buněk, tu mám chytrou funkci, která Některé základní funkce kancelářského balíku máme často tendence suplovat ručně. Jakákoli úprava dokumentu se ale pak může stát doslova noční můrou. Proto se v dnešním dílu zaměříme na některé automatizované činnosti textového procesoru Writer. (slunecnice.cz, 23.3.2009)

„Představení nové verze 602Office - 1. část“

Jistě jste si již všimli, že na serveru 602Office.cz se objevila nová verze tohoto oblíbeného softwaru. Tento balík obsahuje kromě nové dlouho očekávané verze OpenOffice.org verze 3 i 602SQL Open Server 11.0, Mozilla Thunderbird 2.0.0.18, Lightning 0.9. My se však budeme zaměřovat na hlavní novinky nového 602Office verze 3.0.09.0121. Mezi největší novinky patři rozšíření počtu sloupců u Calc na 1024, přidána funkce Řešitel, možnost upravovat PDF soubory, ořezávání obrázků v Impress, vytváření profesionálních reportů v Base... (602office.cz, 23.3.2009)

„Skryta hra v OpenOffice.org“

Kancelarsky balik OpenOffice asi neni potreba predstavovat, zna ho kazdy. Uz podstatne mene lidi ale vi o hre, kterou openoffice obsahuje. Sice to neni nic extra s 3D grafikou, ale na ukraceni dlouhych hodin ve skole to staci. Pro spusteni je potreba otevrit calc (sesit) a do libovolne bunky napsat vzorec =GAME("StarWars"). (martin.vancl.eu, 23.3.2009)

„Funkce v OpenOffice.org Calc – síla, kterou je obtížné zkrotit“

Tabulkové kalkulátory umožňují kromě zapisování textu a čísel do buněk a vytváření více či méně přehledných tabulek také různé výpočty s vloženými údaji. V sérii článků si ukážeme, jaké funkce Calc svým uživatelům nabízí a jak s nimi efektivně pracovat. (openoffice.cz, 24.3.2009)

„Co čeká SW projekty okolo Sun Microsystems?“

Kurt Cagle se ve svém článku na oreilly.com zamýšlí nad tím, co čeká softwarové projekty jako OpenOffice.org, Java nebo Solaris po pohlcení Sun Microsystems společností IBM. Mimo jiné zmiňuje možnost přelicencování Javy a OpenSolarisu na GNU GPL, eventualitu, že by Solaris verze 10 bylo posledním vydáním a letmo se také věnuje příčinám problémů Sunu. (abclinuxu.cz, 25.3.2009)

„Jihočeská vědecká knihovna v Českých Budějovicích používá OpenOffice.org“

Jihočeská vědecká knihovna v Českých Budějovicích používá OpenOffice.org na zhruba 120 počítačích. A protože se jedná o veřejnou instituci, může tam OpenOffice.org používat každý její čtenář či návštěvník. Ale ani zaměstnanci nezůstávají pozadu, i oni mají ve svých počítačích OpenOffice.org. (openoffice.cz, 26.3.2009)

„OpenOffice.org 3: Padesát milionů k úspěchu“

Uživatelé a vývojáři kancelářského balíku OpenOffice.org z celého světa oslavují velký úspěch: z oficiálních stránek www.openoffice.org bylo staženo více než 50 milionů kopií OpenOffice.org verze 3. (openoffice.cz, inet.sk, ... 26.3.2009)

„Představení nové verze 602Office - 2. část“

Dnes se vrhneme na druhý díl seznamování se s novou verzí 602Office, která je již pár týdnů je ke stažení v placené sekci. (602office.cz, 27.3.2009)

Článok vyšiel v spolupráci 602office.cz a OpenOffice.cz.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 2
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Július Pastierik

Július Pastierik

 
 
 
woo jaw demo hz