OpenOffice.org 3: Padesát milionů k úspěchu

obecna.png Uživatelé a vývojáři kancelářského balíku OpenOffice.org z celého světa oslavují velký úspěch: z oficiálních stránek www.openoffice.org bylo staženo více než 50 milionů kopií OpenOffice.org verze 3.  

Program byl ve verzi 3 vydán 13. října 2008 a zájem o něj neztrácí na intenzitě. Uživatelé získají jeho stažením aplikaci Writer pro práci s texty, aplikaci Calc pro pro vytváření tabulek, výpočtů a grafů, nástroj Impress pro vytváření prezentací, vektorový editor Draw, editor matematických a jiných vzorců Math a aplikaci pro práci s databázemi a sestavami Base. Kancelářský balík OpenOffice.org má české rozhraní a nápovědu.

Balík lze získat zdarma a legálně stažením z internetu, na CD nebo DVD v časopisech, zkopírováním od přátel, kolegů či ve škole, v knihovně apod. Centrem podpory pro české a slovenské uživatele je portál www.OpenOffice.cz, kde pravidelně vycházejí srozumitelné návody, novinky a případové studie, součástí je také aktivní uživatelské fórum a wiki stránky s návody.

Aktuální verze 3.0.1 bude 9. dubna 2009 nahrazena verzí 3.1, která přináší mnoho dalších novinek, namátkou lepší práci se šablonami (včetně nového portálu), zdokonalení poznámkového aparátu, efektivnější vykreslování objektů a další.

O portálu OpenOffice.cz

Portál OpenOffice.cz nabízí ke stažení aktuální českou a slovenskou verzi OpenOffice.org pro mnoho operačních systémů. Pravidelně zde vycházejí praktické návody pro každodenní využití programů v kanceláři, ve škole či doma. Důležitou součástí jsou také zkušenosti uživatelů, kteří OpenOffice.org používají ve své firmě či organizaci. Portál provozuje společnost QCM, s.r.o, specialista na Linux a internet. Mezi další provozované portály patří LinuxEXPRES.cz a MandrivaLinux.cz.

Tisková zpráva je k dispozici v dalších formátech:

(Jako ve škole) Průměr: 1.33 | Hodnotilo: 12
 

Komentáře

user avatar PetrV
Odpovědět
OpenOffice.org 3: Padesát milionů k úspěchu
26. 03. 2009, 15:19:11
Jen malý technický dotaz. Má se o OpenOffice.org mluvit jako o balíku programů, když balíkem není? Obsahuje pouze programové moduly...
user avatar miso
Odpovědět
Re:OpenOffice.org 3: Padesát milionů k úspěchu
27. 03. 2009, 20:41:44
depends, ja ho mam ako rpm, a to uz je balik ;)
inac gratulujem !!!! a dakujem vyvojarom
user avatar Jaaaa
Odpovědět
Re:OpenOffice.org 3: Padesát milionů k úspěchu
3. 04. 2009, 14:14:03
Já jsem si stáhnul deb :) a jsem mooooc rád, že jsem si ho mohl takhle stáhnout!
THX a gratuluju!!! Dobrá práce jen tak dál...

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
redakce OpenOffice.cz

redakce OpenOffice.cz

redaktoři OpenOffice.cz

 

Public Relations

SOS Security Week - interaktivní webináře

SophosOblíbený Security SOS Week je zpátky! … na přelomu června a července proběhne další ze série Security SOS Week, která vám pomůže zjistit, jak efektivně ochráníte vaši IT infrastrukturu před hackery a že malware je zpět v plné síle a i bezpečnost vašeho soukromí má dvě strany jako mince.

Pokračování ...


IT Systems - předplatné

Public Relations

Jak si zabezpečit servery?

DNSSECPokud chce moderní člověk plně využívat to, co mu virtuální svět internetu nabízí, musí se stále více orientovat na bezpečnost. Musí činit kroky, jež ho ochrání před riziky, jež se právě na této síti skrývají a dnes a denně uživatele ohrožují.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz