Výber správ zo sveta OpenOffice.org za 14. až 15. týždeň 2009

Prehľad článkov o OpenOffice.org od 30.3. do 12.4.2009.  

„Šachovnicové zvýraznění buněk“

Po týdnu s informacemi o nové verzi 602Office se vracíme do zajetých kolejí a proto jsem zde s novou porcí užitečných tipů a návodů z oblasti použití kancelářského balíku OpenOffice.org. Pokud jste si někdy chtěli udělat tabulku s šachovnicovým motivem a nevěděli jak na to, tak tento článek je určen právě vám. Jelikož se jedná o zvýraznění buněk, budeme tento postup aplikovat v programu Calc. (602office.cz, 30.3.2009)

„OpenOffice.org ve společnosti Seco GROUP a.s.“

Společnost je výrobcem odlitků z litiny a malé zemědělské mechanizace. Nosným výrobním programem strojírny je žací a půdní technika. 95% produkce je exportováno do zemí EU. Ve firmě je nasazeno cca 200 PC, na všech se používá kancelářský balík OpenOffice.org, na zhruba třetině z nich běží v linuxovém operačním systému. OpenOffice.org tak našel uplatnění u všech zaměstnanců a uplatňují se jeho všechny moduly a součásti. (openoffice.cz, 31.3.2009)

„Aprílové vtípky pomocí OpenOffice.org“

Zítra je apríla. Tedy nejlepší čas z někoho si vystřelit. Používáte v práci kancelářský balík OpenOffice.org, nebo ho má na počítači nainstalovaný váš spolubydlící? Připravte si zákeřnou náladu a pomocí několika vtípků, jenž jsou popsány v návodu na serveru OpenOffice.org Ninja, mu udělejte z práce ve Writeru nebo Calcu peklo. Hlavními zbraněmi budiž automatické nahrazování a makra. U návodů je i postup k navrácení OOo do původního stavu, takže až bude dost srandy, nezapomeňte vaše vtípky vrátit do původního stavu. (root.cz, 31.3.2009)

„Nová šablona v placené sekci“

Dnes je středa, tedy čas na další šablonu. Tentokrát je jedná o šablonu denního plánovače. Je tvořena v programu Calc. Pokud chcete tuto šablonu stáhnout do svého počítače, stačí jen zabrouzdat do sekce Ke stažení. (602office.cz, 1.4.2009)

„Rozšírenie pre generovanie textu Lorem Ipsum“

Potrebujete pripraviť grafický návrh dokumentu a chcete do neho vložiť slovenský, český alebo latinský náhodný text? Alebo iba potrebujete zistiť, či font obsahuje správnu diakritiku, zliatky a ako si poradí s kerningom znakov? Nainštalujte si rozšírenie JP Lorem Ipsum generator. (openoffice.cz, 2.4.2009)

„Nové slovenské slovníky pre OpenOffice.org“

V posledný marcový deň boli uvoľnené najnovšie verzie slovenských slovníkov pre OpenOffice.org. (openoffice.cz, inet.sk, 2.4.2009)

„OpenOffice.org vo výrobnej firme 1“

Dlho som hľadal účtovný systém, ktorý by bol využiteľný pod rôznymi platformami, zadarmo aj pre využitie vo firme a dal by sa prispôsobiť presne pre moje potreby. Tento seriál bude o vytvorení akéhosi systému vzájomne spolupracujúcich šablón a dokumentov, ktoré tvoria kancelársky celok. (openoffice.cz, 6.4.2009)

„Náhodné řazení v programu Calc“

Také patříte mezi ty, kteří marně hledají v programu Calc náhodné řazení položek? Pokud ano, zde je tip, jak náhodně seřadit váš seznam. (602office.cz, 6.4.2009)

„Vkládání a úpravy funkcí pomocí průvodce“

V dnešním pokračování seriálu se podíváme na zoubek asi nejčastěji používané kategorii funkcí tabulkových kalkulátorů – funkcím pro operace s čísly. Těmi nejjednoduššími jsou běžný součet, rozdíl, součin a podíl dvou čísel. (openoffice.cz, 7.4.2009)

„Nový OpenOffice.org 3.1: vyšší výkon, lepší grafy a mnoho vylepšení“

Brzy se ve finální podobně objeví nová verze oblíbeného kancelářského balíku OpenOffice.org 3.1. Tradičně nabídne nejen opravy chyb, ale i znatelná vylepšení, která potěší nejednoho uživatele. (zive.cz, 8.4.2009)

„OpenOffice.org 3.1 zatím jako Release Candidate 1“

Kancelářská sada OpenOffice.org 3.1 dospěla do fáze Release Candidate 1. Zájemci o vyzkoušení již mohou stahovat. Číslo verze napovídá, že změn oproti OpenOffice.org 3.0 nebude zase tolik, ale na nějaké novinky se přece jen uživatelé mohou těšit. Vylepšeno bude vykreslování objektů, přesouvání objektů myší, zamykání souborů či komentování jejich obsahu. Změn bude samozřejmě více, viz výčet na webu projektu. Finální verze určená pro běžné každodenní užití se očekává již příští týden. O jejím vydání vás samozřejmě budeme včas informovat. (lupa.cz, 8.4.2009)

„Nová šablona v placené sekci“

V sekci ke stažení přibyla nová šablona, tentokrát se jedná o šablonu pro tvorbu visaček. Tato šablona je tvořena v programu Writer a za pomocí vstupních polí si můžete vytvořit osm visaček, které můžete použít jako identifikaci jednotlivých lidí na seminářích, konferencích atd. Do jednotlivých visaček se vždy zadává název společnosti, jméno a příjmení osoby, která bude visačku nosit a poté se zadává ještě funkce osoby. (602office.cz, 8.4.2009)

„Test výkonu OpenOffice.org na Ubuntu a Windows“

Na oooninja.com se podívali na výkon kancelářského balíku OpenOffice.org v několika verzích na operačních systémech Windows XP a Ubuntu. Testované varianty byly Go-oo, OpenOffice.org PPA, vanilla OpenOffice.org a do hry byl přibrán také StarOffice 9. Výsledky měření jsou vyrovnané, ale dá se říct, že OpenOffice.org PPA na Ubuntu je o chlup rychlejší než ostatní. (root.cz, 9.4.2009)

„Přednáška: OpenOffice.org pro žáky, studenty a učitele“

Přednáška prezentovaná na konferenci Počítač ve škole, která se konala 7.-9. dubna 2009 na Gymnáziu Vincence Makovského v Novém Městě na Moravě. (openoffice.cz, 10.4.2009)

„Funkce WEEKDAY“

Dnes se podíváme na to, co lze provádět s funkcí WEEKDAY v programu Calc. Základní úkol této funkce je vrátit číslo, které představuje den v týdnu. Toto samotné číslo by nám bylo takřka k ničemu, ale díky této funkci můžeme například identifikovat, zda zvolený den je pracovní nebo zda je jedná o víkendový den. (602office.cz, 10.4.2009)

„Prechod z MS Office na OpenOffice“

Od verzie 3.0 dokáže Open Office nahradiť z vlastnej skúsenosti takmer dokonale balík MS Office. Po jeho inštalácii je však potrebných niekoľko úprav. Prejdime si ich postupne. (ifanasro.blogspot.com, 10.4.2009)

Článok vyšiel v spolupráci 602office.cz a OpenOffice.cz.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 1
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Július Pastierik

Július Pastierik

 
 
 
woo jaw demo hz