Výber správ zo sveta OpenOffice.org za 18. až 19. týždeň 2009

Prehľad článkov o OpenOffice.org od 27.4. do 10.5.2009.  

„Funkce pro práci s textem – spojování, pročištění, vyhledávání“

Text v buňkách můžete pomocí funkcí vyhledávat, upravovat, nahrazovat, transformovat a provádět s ním mnohá další kouzla. V minulých dílech jste se již naučili vzorce vkládat, kopírovat, upravovat, takže nadále se již budeme zabývat samotnými funkcemi a jejich využitím. (openoffice.cz, 27.4.2009)

„The Guardian přechází na OpenOffice“

Podle Geertjanova blogpostu (http://blogs.sun.com/geertjan/entry/guardian_world_s_best_newspaper přechází celá redakce novin The Guardian na OpenOffice ( z MS Office pro Mac) (blog.mannovi.cz, 27.4.2009)

„Vyzkoušejte novou verzi kancelářského balíku OpenOffice.org 3.1 RC2“

Pomalu se blíží vydání finální verze oblíbeného kancelářského balíku OpenOffice.org 3.1. Tradičně, jako každá obdobná verze, nabídne nejen opravy chyb, ale i znatelná vylepšení, která potěší nejednoho uživatele. (zive.cz, 29.4.2009)

„OpenOffice.org 3.1 RC2“

Vyšla další beta verze OpenOffice 3.1.0 RC 2 (build OOO310_m11). (openoffice.cz, 29.4.2009)

„Po odkoupení Sunu se ozývají hlasy za osamostatnění OpenOffice.org“

Samotná akvizice společnosti Sun Microsystems je do jisté míry historickou událostí. Tou další by se mohlo stát oddělení open-source kancelářského balíku OpenOffice.org do samostatné organizace. Oracle je sice znám jako štědrý přispěvatel na vývoj systému Linux a dalších otevřených softwarových projektů, na druhou stranu jde stále o jednoho z největších softwarových výrobců, který každoročně prodejem svých proprietárních programů utrží miliardy dolarů. (itbiz.cz, 29.4.2009)

„Funkce pro práci s textem – nahrazování, převod z čísel a na čísla, další možnosti“

Další díl volné série u funkcích v Calcu pokračuje textovými funkcemi pro záměnu a nahrazování, převody na čísla a z čísel podobnými možnostmi. (openoffice.cz, 4.5.2009)

„Vkládání více jak jednoho řádku v Calc“

Dneska se podíváme na jednu ze základních funkcí a tou je vkládání řádku. V našem případě se bude jednat o vložení více řádků najednou. Není to nikterak komplikované, ale ne každý tuto možnost zná. (602office.cz, 4.5.2009)

„Sadzba knihy v Scribuse: Príprava podkladov v OpenOffice.org“

Potrebujete vysádzať knihu v Scribuse? Napíšte ju v OpenOffice.org, „nalejte“ ju do Scribusu, urobte tam potrebné úpravy a exportujte do PDF formátu. V nasledujúcom seriáli bude ukázaný jeden z možných postupov, ako to urobiť. (linuxexpres.cz, 5.5.2009)

„Nová šablona v placené sekci“

Tentokrát je jedná o tabulku s přehledem o kontrolách a revizích, které byly ve vašem podniku, škole, restauraci nebo kdekoliv jinde, kde jsou zapotřebí provádět pravidelné revize a kontroly. Bližší informace naleznete v popisu tabulky v sekci Ke stažení. (602office.cz, 6.5.2009)

„OpenOffice.org vo výrobnej firme 3 – Faktúra 2“

Minule ste si rozpracovali dokument faktúra.ods, dnes sa ho budete snažiť dokončiť. Ukážeme si, ako je vložené originálne číslo faktúry, ako sa vám vyplní celý dokument podľa uloženej objednávky, alebo len jednotlivý tovar podľa kódu tovaru. Urobíte posledné úpravy tak, aby ste vytvorený dokument mohli použiť ako šablónu. (openoffice.cz, 6.5.2009)

„OpenOffice.org 3.1“

Oficiálně byl vydán OpenOffice.org 3.1. Toto vydání opravuje množství chyb, ale přináší také velké množství novinek a vylepšení. (openoffice.cz, 7.5.2009)

Článok vyšiel v spolupráci 602office.cz a OpenOffice.cz.

(Jako ve škole)
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
 
 
woo jaw demo hz