Výber správ zo sveta OpenOffice.org za 22. až 23. týždeň 2009

Prehľad článkov o OpenOffice.org od 25.5. do 7.6.2009.  

„Funkce pro hledání a párování buněk v Calcu“

Při práci s většími objemy dat je často potřeba v datech vyhledávat, přeskupovat je, párovat. I pro tyto účely disponuje Calc řadou funkcí. Například potřebujete při zpracování výsledků průzkumu stanovit frekvence, resp. podíly odpovědí u jednotlivých otázek, jako je třeba pohlaví respondenta. (openoffice.cz, 25.5.2009)

„Kde je česká verze 3.1?“

Netěší se nás to, ale česká verze ještě není k dispozici. Shrnutí aktuálního stavu. (openoffice.cz, 25.5.2009)

„Rozdělení obsahu buňky na dvě části“

Jak již z nadpisu vyplývá, dnes se podíváme na rozdělování obsahu buněk a to konkrétně na dvě části za použití funkcí LEFT, RIGHT A FIND. Celé si to promítneme na příkladu, kde máme v jedné buňce zapsáno jméno i telefonní číslo. Jak již tušíte, záměrem je oddělit od sebe jméno a telefonní číslo. (602office.cz, 27.5.2009)

„OpenOffice.org vo výrobnej firme 6 – Faktúra popis a kontrola funkčnosti“

Nakoľko ste dospeli do štádia vyhotovenia faktúry a jej spojenia s makrami, je načase si skontrolovať funkčnosť dokumentu. Dnes sa zameriate hlavne na toto. (openoffice.cz, 27.5.2009)

„Otvorený formát v kancelárskych dokumentoch“

Počítače sú dnes asi najčastejšie využívané na prácu v kancelárskych aplikáciach. Už to nie sú drahé zariadenia určené na výpočty a náročné matematické analýzy. Našli si cestu prakticky na každý kancelársky stôl. Pravdepodobne sa už každý stretol s takzvanými kancelárskymi aplikáciami. Sú to už dnes bežne používané aplikácie na spracovanie textu, tabuliek, prezentácií, či jednoduchých databáz. Keď prácu dokončíme, uložíme ju na disk a pošleme kolegom. Kolega, keď potrebuje, otvorí váš dokument a využije ho na ďalšiu prácu. (posterus.sk, 27.5.2009)

„Sun Connector for MySQL Beta“

Vyšel Sun Connector for MySQL Beta. Toto rozšíření lze doinstalovat do OpenOffice.org, čímž si zajistíte podporu pro připojování k MySQL. Po instalaci je možné pracovat nad více databázemi souběžně, a to bez nutnosti mít Java Runtime Environment. (abclinuxu.cz, debug.sk, 28.5.2009)

„Chcete Office zcela zdarma?“

Microsoft Office není jediným kancelářským balíkem na trhu. Stejný kus práce jako on zastanou i další kancelářské programy, za které navíc nebudete muset zaplatit ani korunu. Které to jsou? (slunecnice.cz, 29.5.2009)

„Pokročilé adresování buněk v Calcu“

V tomto díle se dozvíte, jak zjišťovat různé informace o buňkách a oblastech a jak lze snadno a pružně vytvářet a ovládat odkazy na buňky. (openoffice.cz, 1.6.2009)

„Duplikování obrázků“

Velice zajímavou a také užitečnou funkcí v programu Draw je duplikování objektů, pomocí kterého můžete vytvářet různé bizardní variace. (602office.cz, 1.6.2009)

„Nová šablona v placené sekci“

Do sekce Ke stažení byla přidána nová šablona. Tentokrát se jedná o šablonu se vzorem právního dokumentu, který se nazývá uznání dluhu. Bližší informace naleznete v popisu šablony. (602office.cz, 3.6.2009)

„Vyšlo Go-oo 3.1“

Objevila se nová verze Go-oo 3.1. Jedná se o patchset pro klasický OpenOffice.org 3.1, do kterého byly přidány vlastnosti, které upstream nepřijal nebo které se do něj ještě nedostaly. (root.cz, 4.6.2009)

„ÚMČ Brno-Slatina používá OpenOffice.org“

Na Úřadu městské části Brno-Slatina používají kancelářský balík na dvaceti devíti počítačích, z toho dokonce sedm běží na Linuxu. Jsou rádi za standardizovaný formát a open-source řešení, také za to, že nemusí kupovat licence. Plánují využití elektronických kurzů. (openoffice.cz, 4.6.2009)

„Vyšla slovenská verzia OpenOffice.org 3.1 pre Windows“

Niekoľko týždňov po oficiálnom zverejnení OpenOffice.org 3.1 vyšla aj jej slovenská verzia, ktorá je určená pre operačný systém Windows. (inet.sk, 5.6.2009)

Článok vyšiel v spolupráci 602office.cz a OpenOffice.cz.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 1
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
 
 
woo jaw demo hz