Výber správ zo sveta OpenOffice.org za 23. až 24. týždeň 2010

obecna.png Prehľad článkov o OpenOffice.org od 5.6.2010 do 18.6.2010.  

OpenOffice.org 3.2.1: několik oprav a změněné ikony

Vývojáři vydali aktualizaci pro bezplatný kancelářský balík OpenOffice.org, která tento balík povýší na verzi 3.2.1. Na první pohled viditelnou změnou je nová sada ikon souborů a upravené spouštěcí okno, na kterém přibylo logo Oracle. (zive.cz, objevit.cz, ... 5.6.2010)

Zrušenie delenia slov na konci strany alebo odseku

Potrebujete dosiahnuť, aby sa vám nedelili slová, ktoré sa nachádzajú na konci strany alebo odseku? Nainštalujte si rozšírenie JP zrušenie delenia slov. (openoffice.cz, 7.6.2010)

Dvě video ukázky projektu Renaissance v praxi

Pokud vám nestačí pouze písemné informace o projektu Renaissance a rádi byste viděli tento projekt v praxi, jste na tom správném místě. V dnešním článku se totiž podíváme na nové funkce z tohoto projektu týkající se modulu Impress. První video se věnuje práci se snímky. Ve videu je ukázáno, jak jednoduše lze duplikovat snímky, kopírovat, přesouvat nebo třeba zneaktivnět. Na obou videích je hezky vidět, jak modulu Impress prospělo odstranění pravého panelu. (602office.cz, 7.6.2010)

OpenOffice.org 3.2.1 odstranil dvě bezpečnostní díry

Vývojáři balíku OpenOffice.org uvolnili novou opravnou verzi 3.2.1 společně s informacemi o dvou bezpečnostních chybách, které byly v minulých verzích nalezeny. První souvisí se skriptováním v Pythonu, které umožňuje útočníkovi spustit libovolný kód. Druhá chyba se týká SSL/TLS v knihovnách třetích stran a postihuje i dvojkovou řadu. Uživatelům je doporučena aktualizace co nejdříve. Více informací přináší h-online.com. (root.cz, 8.6.2010)

Nová verzia rozšírenia pre on line vkladanie NBSP

9. 6. 2010 bola uvoľnená nová verzia (2010.06.09) rozšírenia JP On line vkladanie NBSP, ktorá umožňuje vkladanie nezalomiteľných medzier okolo slov priamo počas písania textu. (openoffice.cz, 9.6.2010)

Nová šablona v sekci Ke stažení - Přání ke Dni otců

Do placené sekce Ke stažení byla přidána nová šablona. Tato šablona je tvořena v Draw na formát stránky A5 na výšku bez okrajů. Pod nadpisem a obrázkem se nachází vytyčený prostor pro vaše přání, kresbu od dětí či cokoliv jiného, co vás napadne. Pokud dáváte přednost raději psanému písmu, tak toto textové pole smažte a až poté tento prostor využijte k přání. Den otců tento rok připadá na neděli 20.6. (602office.cz, 9.6.2010)

Občanské sdružení Kosmo klub používá kancelářský balík OpenOffice.org

V občanském sdružení se kancelářský balík OpenOffice.org velmi osvědčil. Členům se vyplatí jeho cena a licence. Líbí se jim také jeho multiplatformnost. Vadí jim nutnost exportovat do jiných formátů než je nativní ODF. (openoffice.cz, 10.6.2010)

Počet stažení OpenOffice.org 3.2 přesáhl 31 milionů

Na stránkách Openoffice.org si můžete prohlédnout statistiky stahování OpenOffice.org. Zjistíme tam, že od oznámení vydání OpenOffice.org 3.2 již proběhlo 31 185 162 stažení. Celkový počet stažení od verze 3.0 se již blíží 125 miliónům. (root.cz, slunecnice.cz, 10.6.2010)

Společnost IBM vydala další betaverzi svého kancelářského balíku Lotus Symphony

Společnost IBM vydala další betaverzi svého kancelářského balíku Lotus Symphony, který je založen na technologiích Eclipse, Lotus Expedictor a OpenOffice 3. Od OpenOffice se liší jednak použitými technologiemi, jednak přívětivějším uživatelským rozhraním. (linuxsoft.cz, 11.6.2010)

Vzorec pro výpočet průměru bez maximální a minimální hodnoty

Jak již vyplývá z nadpisu, dnes se podíváme do modulu Calc, kde si ukážeme, jak může vypadat vzorec na výpočet průměrné hodnoty bez maximální a minimální hodnoty. Tento vzorec se hodí jistě všem, kteří počítají statistické údaje, kde se v určitých případech právě maximální a minimální hodnota nezapočítává do průměru kvůli zkreslení výsledku. Myslím, že se tomu říká statistická odchylka. (602office.cz, 11.6.2010)

Nová verzia rozšírenia pre pre vkladanie a ukotvenie obrázkov

12. 6. 2010 bola uvoľnená nová verzia (2010.06.12) rozšírenia JP ukotvenie obrázkov, ktorá umožňuje vkladanie a embedovanie externých obrázkov do dokumentu. (openoffice.cz, 12.6.2010)

Obsah na začiatku dokumentu s nezávislým číslovaním jeho strán

Potrebujete vložiť obsah na začiatok dokumentu, pričom chcete číslovať jeho strany nezávisle od ostatných strán? V nasledujúcom návode si ukážeme postup, ako to dokážete urobiť. (openoffice.cz, 14.6.2010)

Vyšel OpenOffice.org 3.2.1, informace o OOoconu a 154 mil. stažení

Jak již napovídá nadpis tohoto článku, čeká nás toho dnes opravdu požehnaně. Nejprve se podíváme na informace o vydání nové verze OpenOffice.org a to konkrétně verze 3.2.1. Dále se podíváme na pomalinku a polehounku se blížící OpenOffice.org konferenci a na závěr si řekneme něco o úspěchu produktu OpenOffice.org v počtu stažení z hlavní stránky OpenOffice.org. Jak je vidět, je toho opravdu dost a proto se hned vrhneme na první zprávičku. (602office.cz, 14.6.2010)

Skvělá funkce Writeru - automatický text

Při práci na knize o OpenOffice.org jsem přečetl hodně materiálu a hodně různých postupů jsem taky vyzkoušel. Některé funkce Writeru (o dalších modulech nepíšu a nebudu tvrdit, že je nějak extrovně znám) jsou prostě skvělé - třeba autotext. (openoffice.cz/blogy/, 15.6.2010)

Vytvořte si šablonu dokumentu s hlavičkou

Šablona dokumentu umožňuje vytvářet bezpočet dokumentů se stejnou grafickou podobou, aniž byste se jí museli zabývat pokaždé. V podstatě tak máte předpřipravený vzor, do kterého pouze doplňujete obsah. Na Internetu je k dispozici volně ke stažení celá řada šablon, dnes si však povíme, jak si šablonu vytvořit vlastní. (openoffice.cz, 16.6.2010)

Makrá v OpenOffice.org – vkladanie NBSP priamo počas písania (1)

Chýba vám v OpenOffice.org vkladanie nezalomiteľných medzier priamo počas písania textu? V nasledujúcich dvoch dieloch seriálu o makrách si ukážeme makro, pomocou ktorého to dokážete vyriešiť. (inet.sk, 16.6.2010)

Nová šablona v sekci Ke stažení - Prezentace s motivem Mezinárodního dne proti drogové závislosti a nedovolenému obchodování s narkotiky

Prezentace s motivem Mezinárodního dne proti drogové závislosti a nedovolenému obchodování s narkotiky. Tato šablona je tvořena v Impress. Pozadí této prezentace je nastavené na červeno-bílý přechod a na středu je vytvořené logo. Barva ani styl písma není nijak upravována a je zcela na vás, jaké nastavení zvolíte. Mně vycházelo jako nejčitelnější písmo Tahoma černá s nastaveným stylem na obrys. Samozřejmě, že tuto šablonu nemusíte použít pouze na Mezinárodní den proti drogové závislosti a nedovolenému obchodování s narkotiky, přičemž tento den připadá na 26.6., ale i u příležitosti různých přednášek o drogách apod. (602office.cz, 16.6.2010)

Stahujte OpenOffice.org 3.2.1 v české lokalizaci

K dispozici je OpenOffice.org ve verzi 3.2.1 s českou a slovenskou lokalizací. (openoffice.cz, 17.6.2010)

Používají kancelářský balík OpenOffice.org – PrimMat, Soukromá střední škola podnikatelská ve Frýdku-Místku

Soukromá střední podnikatelská škola se nebojí nelegálního softwaru ani ve svých učebnách ani u svých žáků. Mají totiž na počítačích OpenOffice.org, který je velmi výhodný jak cenou, tak i licencí. Proto kancelářský balík chválí. Co jim vadí? Některé funkce Calcu nejsou ještě úplně dotaženy do konce. (openoffice.cz, 18.6.2010)

Lokalizované OpenOffice.org 3.2.1

Používatelia, ktorí čakali na slovenskú alebo českú jazykovú lokalizáciu OpenOffice.org 3.2.1 sa dočkali. (inet.sk, 18.6.2010)

Článok vyšiel za podpory 602office.cz, Liberix, o.p.s., inet.sk a pc.sk.

(Jako ve škole)
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
redakce OpenOffice.cz

redakce OpenOffice.cz

redaktoři OpenOffice.cz

 
 
 
woo jaw demo hz