Výber správ zo sveta OpenOffice.org za 3. až 4. týždeň 2011

obecna.png Prehľad článkov o OpenOffice.org od 15.1.2011 do 28.1.2011.  

Kancelářský balík OpenOffice.org používají ve firmě Ivo Karas IZOLPROJEKT Ostrava

IZOLPROJEKT Ostrava provádí konzultační, poradenskou, projektovou a znaleckou činnost. Ke své práci používá také OpenOffice.org. Firmě vyhovuje jeho jednoduché použití, ale vadí jí jeho dlouhý start. (openoffice.cz, 17.1.2011)

OpenOffice.org nalehko: Přivítejte OOoLight

Krátký pohled na novou variantu kancelářského balíku. Říkejme mu třeba balíček, protože záměrně postrádá některá "kila". (openoffice.cz/blogy, 17.1.2011)

Makrá v OpenOffice.org: Vkladanie, embedovanie a ukotvenie obrázkov (II.)

V druhom pokračovaní makier pre prácu s obrázkami si uvedieme makrá pre vlastné nastavenie ukotvenia, zmeny priehľadnosti či embedovanie obrázkov. (dennik.inet.sk, 19.1.2011)

Rozšírenie pre kopírovanie tabuľky z Calcu do Writeru

Potrebujete kopírovať tabuľky modulu Calc ako textové tabuľky do dokumentov modulu Writer? Nainštalujte si rozšírenie JP Kopírovanie tabuľky Calc – Writer. (openoffice.cz, 20.1.2011)

Vytvářejte dokumenty prakticky kdekoliv

Používáte více počítačů a na některém z nich, například ve škole či internetové kavárně, není nainstalován balík kancelářských aplikací? Pak můžete využít přenosnou verzi bezplatného Office uloženou na flash disku, nebo online kancelářské aplikace. (slunecnice.cz, 20.1.2011)

Návrhy na vylepšení LibreOffice

Projekt LibreOffice, který vytváří fork kancelářského balíku OpenOffice.org, se chystá na své první vydání. Zatím proběhly změny jen pod povrchem a byl pročištěn kód, takže LibreOffice 3.3 se nebude příliš lišit od OpenOffice.org 3.3. Vzniká ale řada různých nápadů, jak LibreOffice v budoucnu vylepšít. Některé povedené grafické návrhy zveřejnil server Tech Drive-in. Líbily by se vám takové úpravy? (root.cz, 21.1.2011)

Nelíbí se vám vzhled OpenOffice.cz? Pojďte ho s námi změnit a zúčastněte se soutěže!

Neorientujete se v nabídkách a rubrikách portálu OpenOffice.cz? Chcete jeho design změnit? Máte možnost. Pořádáme soutěž o vzhled budoucího portálu OpenOffice.cz! (openoffice.cz, 22.1.2011)

Je dostupná finální verze LibreOffice 3.3

The Document Foundation vydala stabilní verzi LibreOffice, ta vychází z OpenOffice.org. Verze nese označení 3.3 i přesto, že se jedná o první vydání LibreOffice. (openoffice.cz, dennik.inet.sk, dsl.sk, ... 25.1.2011)

Makrá v OpenOffice.org: Hromadná tlač súborov

Potrebujete v OpenOffice.org hromadne tlačiť súbory (doc, odt, xls, ...) bez toho, aby ste ich museli otvárať? Ukážeme si makro, ktoré to urobí za nás. (dennik.inet.sk, 26.1.2011)

Potvrzeno: v Ubuntu bude balík LibreOffice

Na začátku roku zařadili vývojáři Ubuntu pokusně do nové alfa verze kancelářský balík LibreOffice. Tvrdili přitom, že pokud se klon OpenOffice.org osvědčí, dostane se možná do finální verze Ubuntu 11.04 Natty Narwhal. Nyní bylo potvrzeno, že k tomu skutečně dojde a v nové verzi se LibreOffice dočkáme. Ubuntu tak bude první velkou distribucí, která začne LibreOffice používat. Nebude ale rozhodně jediná, ke stejnému kroku se chystá například Fedora nebo openSUSE. (root.cz, 26.1.2011)

Finálna verzia OpenOffice.org 3.3 k dispozícii

Iba pár hodín po uvoľnení LibreOffice 3.3 bola zverejnená aj finálna verzia OpenOffice.org 3.3. (dennik.inet.sk, openoffice.cz, abclinuxu.cz, ... 27.1.2011)

Rozšírenie pre hromadnú tlač súborov

Potrebujete hromadne tlačiť súbory určitých typov bez toho, aby ste ich museli manuálne otvárať? Nainštalujte si rozšírenie JP Tlač súbory. (openoffice.cz, 27.1.2011)

OpenOffice.org 3.3 přichází ve stínu LibreOffice

LibreOffice je nezávislým forkem OpenOffice.org a jak se dalo čekat, máme tu teď boj dvou kancelářských balíků, které jsou na první pohled jiné, ale přece stejné. Oba dva balíky vyšly tento týden ve verzi 3.3, a tak je čas podívat se na to, co přinášejí a v čem se v této verzi oba balíky odlišují. (root.cz, 28.1.2011)

Nahradí LibreOffice obľúbený OpenOffice?

Názorové nezhody vo vnútri vývojového tímu projektu OpenOffice.org vyvrcholili odčlenením značného množstva vývojárov, ktorí stoja vznikom konkurenčného projektu LibreOffice. Ten získal strategickú podporu spoločností prevažne zo sveta Linuxu. (vat.pravda.sk , 28.1.2011)

LibreOffice 3.3 ve finální verzi jsou spíše zklamáním

Nadace The Document Foundation uvolnila první finální svého kancelářského balíčku LibreOffice, který vznikl odštěpením od projektu OpenOffice.org. (computerworld.cz, 28.1.2011)

Článok vyšiel za podpory Liberix, o.p.s. a Inet.sk.

(Jako ve škole)
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Július Pastierik

Július Pastierik

 

Public Relations

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?Představte si, že Microsoft 365 je nejen soupravou nástrojů, ale skutečným prostředkem pro transformaci vašeho podnikání. Jednou ze společností, která vás na této cestě jako obchodní partner může podpořit, je Crayon Czech Republic and Slovakia.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz