Kancelářský balík OpenOffice.org používají ve firmě Ivo Karas IZOLPROJEKT Ostrava

obecna.png IZOLPROJEKT Ostrava provádí konzultační, poradenskou, projektovou a znaleckou činnost. Ke své práci používá také OpenOffice.org. Firmě vyhovuje jeho jednoduché použití, ale vadí jí jeho dlouhý start.  

Proč používáte OpenOffice.org?

OpenOffice.org používám, protože se mi jeho funkce zdají mnohem snadněji využitelné než u Microsoft Office.

Jací uživatelé, na kolika počítačích a kolik jich je?

Používám OpenOffice.org na dvou počítačích.

Na jakých operačních systémech OpenOffice.org provozujete?

 1. Windows XP

Popište typ dokumentů, které obvykle vytváříte nebo zpracováváte.

Zprávy, tabulky, grafy, modelování procesů s využitím funkcí i maker v *.ods.

Máte problémy při výměně dat, např. v případě souborů Microsoft Office?

Problémy nemám, poradím si.

Zhodnoťte kvalitu práce s kancelářským balíkem OpenOffice.org.

Práce s OpenOffice.org je pohodlná protože není ani prvním ani druhým balíkem pro kancelář.

Doporučil bych ho, protože je snadný.

Nevadí mi na něm žádná jeho část, kromě zdlouhavého startu, který se dá obejít delším startováním počítače a nastavením OpenOffice.org.

Je podle vás literatura a dokumentace k OpenOffice.org dostačující? Chybí vám některý typ dokumentace? Jaké zdroje používáte? Uveďte, prosím, konkrétně.

Knihy: nepoužívám, nápověda je dostatečná.

Webové zdroje: používám občas.

Nápověda v programech je dostatečná.

Byli byste ochotni věnovat finanční prostředky na úpravu vlastností OpenOffice.org nebo na vytvoření speciálního rozšíření?

Ano.

Uveďte prosím informace o vaší organizaci a nezapomeňte také napsat své jméno a pozici či funkci.

Ivo Karas IZOLPROJEKT Ostrava

Ing. Ivo Karas

Žákovská 94/34

Ostrava-Hulváky

izolprojekt<zavinac>cmail<tecka>cz

Má webová stránka existuje, ale je primitivní a nemám čas ji dopracovat.

Používáte ve firmě, škole či organizaci kancelářský balík OpenOffice.org? Stáhněte si dotazník Používáte OpenOffice.org?, vyplňte jej a pošlete nám jej (redakce@openoffice_cz). Budeme rádi, když se v rubrice Používají OpenOffice.org objeví další příspěvky. A k tomu potřebujeme vaši spolupráci. Děkujeme.

Další sdělení

Začínal jsem s OpenOffice.org Portable a nosím jeho verzi stále v etui na USB. Je výhodnější svým datovým formátem a také velikostí souborů i s vloženými objekty.

Vzhledem k tomu, že většina klientů pracuje s Microsoft Office, používám standardně formát *.doc a převod do *.pdf. Pouze v tomto případě jsem se vrátil k *.odt.


Šablona dopisuŠablona dopisu

Na OpenOffice.org si vážím více částí:

 • Je snadné vytvářet příjemné šablony, například tento dopis, viz obrázek, má základ šablony starý několik roků.

 • Je snadný přesun částí *.ods do *.odt a zpět, tj. z textových tabulek *.odt do *.ods. Grafy jsou také pohodlné.

 • Paleta barev je příjemně seřazena pro sladění a rozsah velikosti fontu je mnohem větší směrem k „drobečkům“.

 • Příjemné také je, že při převodu do *.pdf jen výjimečně dochází k posunu řádků na další stranu nebo rozsypání.

 • Přimý převod do *.pdf (i zpět) je pohotovým náhledem před využitím „SW printeru“ (pozn. red.: virtuální tiskárna, která uloží dokumenty do *.pdf), ten mám od Software 602.

 • Také zpětný převod otevřených (nezabezpečených) *.pfd je poměrně snadný, jinak (u větších) používám OCR procedury (pozn. red.: převod naskenovaného textu do digitální podoby).

 • Obecně si vážím OpenOffice.org a starší českou verzi jsem si pořídil právě u Software 602. Ve srovnání s některými jinými „office“ balíky není v OpenOffice.org možnost vytváření čárových kódů takové, jaké byly v balíku 602- Suite.

 • OpenOffice.org je příjemný i při práci s produkty za značkou „Mozilla“.

 • Pro srovnání – Microsoft Office v nekomerční verzi používám výjimečně, jen pro kontrolu, a případně úpravu dokumentů / souborů, u kterých existuje možnost rozsypání při převodu z *.odt do *.doc nebo z *.ods do *.xls, a které jsou požadovány ve formátech Microsoft Office. Nenašel jsem rozdíly v náročnosti, oba balíky se liší jen ve volbách, tedy cestách k nim.

 • V ostré verzi je Microsoft Office na cizím pracovišti. Vytváření databází je v OpenOffice.org pro mě poněkud nepohodlné složitostí ve srovnání s Microsoft Access, který používám jinde, ale i to může být jen záležitost zvyku.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 4
 

Komentáře

user avatar PetrV
Odpovědět
Kancelářský balík OpenOffice.org používají ve firmě Ivo Karas IZOLPROJEKT Ostrava
18. 01. 2011, 20:15:43
Nikdy nedocením odvahu správců IT nebo šéfů firem sem psát. Je komické, jak jsou všichni ostatní připosraní, aby náhodou nemuseli přiznat, že pracují s OOo. Aby nebyli považováni za plebs a hlavně aby "nedošlo k úniku informací". Supertajných. Buďto to jsou kecy a ti lidi nechtějí vytasit na světlo, že pokud přiznají, že používají OOo, budou považováni za méněcenné. Radši volím tuhle možnost. Protože ta druhá - totiž že jsou paranoidní - je zkousnutelná ještě hůře.
Takže díky, pane Karasi, za odvahu a za čas sem napsat. Není to vůbec automatické ani samozřejmé a dosud se mi nikdy nepodařilo kohokoliv přimět (z firem), aby sem napsal. Používají soft zadara a odmítají se k němu přihlásit. "My žádné dotazníky nevyplňujeme." To je odpověď, panečku.
Tak akorát na pár facek.
Zpoplatnit OOo pro firemní používání a hotovo...
user avatar PetrV
Odpovědět
Re:Kancelářský balík OpenOffice.org používají ve firmě Ivo Karas IZOLPROJEKT Ostrava
18. 01. 2011, 20:32:54
Ještě mě napadlo:
Kromě toho, že ti lidi si stáhnou soft a zadara jej používají, tak je možné, že čas od času zabrousí sem a nasosají nějakou tu novinku nebo si stáhnou tuhle něco od pana Pastierika a používají to.
To jim zatěžko nepřijde.
Ale je jim zatěžko napsat jeden mizernej dotazník o několika bodech.
Tomuhle se říká kapitalismus nalevo. Za První republiky, co jsem slyšel, existovala v řadách podnikatelů jakási úcta a hrdost. A něco takového by nikomu nepřišlo zatěžko. To jen dnes se to jaksi vytratilo a přijde mi, že leckdo sice bere milión, ale chová se nemožně jako ten nejposlednější dobytek. Jsem pánem světa a přilehlého Vesmíru. Ale používám soft zadara. Nikdo se to ale nesmí dovědět, takže to zabarikádujeme jako firemní tajemství. Protože co kdyby. Nám se to hodí, tak co. Ale zveřejňovat to nebudeme. Zabalíme to do kolonky "strategická informace, nevynášet." Používám soft zadarmo, stahuju si novinky a makra k němu zadarmo, úplně všechno mám zadara... kromě elektřiny a internetu. Ale dlabu na vás a na širý svět, třeba si trhněte nohou. To je přístup, panečku. To je vděk. To je čecháčkovství jak vystřižené.

Rejt držkou v bahně a poznat nouzi, hlad a bídu. Tak jako já celý život. A člověk pak změní hodnoty. A váží si pak práce jiných, peněz a energie, kterou do toho věnují. Třeba i ve svém volnu. Ne za všechno mě přece redakce platí.

Pro mě jakožto autora některých zdejších článků prostě přijde strašný, že mě redakce zaplatila za to, že si kdosi sem přijde, přečte, nasosá - ale tím to hasne a když ho oslovím "byl byste ochotný vyplnit dotazník?", buďto se z toho vykroutí anebo má má vytáčky. Je to škoda, tenhle přístup.
user avatar MKzB
Odpovědět
Re:Re:Kancelářský balík OpenOffice.org používají ve firmě Ivo Karas IZOLPROJEKT Ostrava
2. 02. 2011, 20:58:47
Bohužel minulý režim je v mnoha lidech silně zakořeněn, takže podle nich jsou všichni úspěšní podnikatelé automaticky zloději (většinou s výjimkou jejich chlebodárce).
user avatar Radovan Prokop
Odpovědět
Kancelářský balík OpenOffice.org používají ve firmě Ivo Karas IZOLPROJEKT Ostrava
21. 01. 2011, 18:16:33
Ak tejto firme vadi, ze OpenOffice dlho nabieha, staci, aby v nastaveniach OpenOffice pridelila vacsiu pamat tomuto programu. Ja to tak robim a OpenOffice naskoci rychlo.
user avatar Mach
Odpovědět
Re:Kancelářský balík OpenOffice.org používají ve firmě Ivo Karas IZOLPROJEKT Ostrava
28. 04. 2011, 20:23:17
viz http://www.youtube.com/watch?v=brijBZdG43A

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
redakce OpenOffice.cz

redakce OpenOffice.cz

redaktoři OpenOffice.cz

 
 
 
woo jaw demo hz