Výber správ zo sveta OpenOffice.org za 41. až 42. týždeň 2011

obecna.png Prehľad článkov o OpenOffice.org, LibreOffice... od 8.10.2011 do 21.10.2011.  

Formátování hodnoty buňky v Calcu

Buňka může zobrazovat vložená data různým způsobem, např. jako číslo, datum, čas, vzorec, text apod. V článku se dozvíte, jak buňku naformátujete, a možnosti jejího nastavení. (openoffice.cz, 10.10.2011)

LibreOffice: první rok na svobodě

Je to právě rok od vzniku projektu LibreOffice, který si dal za úkol pokračovat ve svobodném vývoji populárního kancelářského balíku OpenOffice.org. To vše poté, co začal dělat problémy nový vlastník společnosti Sun Microsystems – firma Oracle. Jak to tehdy vlastně bylo a jak se dnes LibreOffice daří? (root.cz, 10.10.2011)

LibreOffice měl problém s bezpečností a importem dokumentů z MS Wordu

Vývojáři open source balíku LibreOffice (nástupce OpenOffice.org) doporučují uživatelům nainstalovat aktualizaci a přejít na verzi 3.4.3. Neaktualizovaná verze obsahují mj. bezpečnostní zranitelnosti. (itbiz.cz, 10.10.2011)

LibreOffice chystá verzi pro tablety i webové prohlížeče

Vývojáři LibreOffice reagují na to, co se často označuje jako konec éry PC. Jejich kancelářský balík by proto měl běžet i na smartphonech a tabletech (iOS i Android) a podobně jako Google Docs také v prostředí webového prohlížeče. (itbiz.cz, abclinuxu.cz, ... 16.10.2011)

Automatické opravy v Calcu

Calc nabízí pomoc při vkládání obsahu do buněk v podobě automatických oprav. Nejedná se o kontrolu překlepů, nýbrž o takové úpravy, jako je nahrazování slov, automatické rozpoznávání URL, nahrazování jednoduchých uvozovek horními a dolními atp. (openoffice.cz, 17.10.2011)

Rozšírenie pre vkladanie špeciálnych znakov

Potrebujete častokrát vkladať špeciálne znaky do dokumentov modulu Writer či zošitov modulu Calc? Práve pre vás je určené rozšírenie JP Vkladanie špeciálnych znakov. (openoffice.cz, 18.10.2011)

Digitální podepisování dokumentů certifikátem v LibreOffice (OpenOffice)

LibreOffice (respektive OpenOffice) přistupuje k práci s certifikáty ‘netradičním způsobem’. Nemá totiž vlastní uložiště, ale používá uložiště aplikací z rodiny Mozilla (Thunderbird/Icedove, Firefox/Iceweasel, Mozilla Suite). (vavricek.cz, 19.10.2011)

Článok vyšiel za podpory Liberix, o.p.s..

(Jako ve škole)
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
 
 
woo jaw demo hz