Výber správ zo sveta OpenOffice.org za 43. až 44. týždeň 2010

obecna.png Prehľad článkov o OpenOffice.org od 23.10.2010 do 5.11.2010.  

Hromadná korešpondencia – viac adries na jednej strane

Pripravujete oznámenia rodičom o konaní výletu, pozvánky na maturitné stretnutie apod., pričom chcete maximálne využiť jeden papier a zároveň pre vypisovanie mien chcete použiť hromadnú korešpodenciu? V krátkom návode si ukážeme, ako to dokážete urobiť. (openoffice.cz, 25.10.2010)

Byl uvolněn další kandidát na finální verzi OpenOffice.org 3.3 RC2

Dnes vyšla další beta verze kancelářského balíku OpenOffice.org 3.3 RC2. (openoffice.cz, 25.10.2010)

IBM uvolnilo Lotus Symphony 3

Firma IBM uvolnila balík Lotus Symphony 3, který je založený na OpenOffice.org 3. Odlišeností proti OpenOffice.org se najde více, ale tou největší je umístění všech důležitých funkcí do bočního panelu. Stahovat můžete ze symphony.lotus.com. (root.cz, 25.10.2010)

Oracle bude nadále podporovat OpenOffice.org

Začátkem měsíce jsme přišli s informací, že vývojáři Oracle pracující na open source projektu OpenOffice.org, si sbalili fidlátka a Oracle houfně opustili, snad pro nespokojenost s vývojem ve firmě poté, co Oracle koupil společnost Sun Microsystems. Se svými zkušenostmi a znalostmi 7,5 miliónu řádků kódu neměli žádný problém otevřít zcela novou kapitolu s názvem LibreOffice. Tehdy nemohla nepadnout otázka, jak to bude v Oracle s další podporou OpenOffice.org? (diit.cz, 26.10.2010)

Z OpenOffice.org odchází někteří členové rady

V návaznosti na výzvu, že členové rady v OpenOffice.org, kteří se podíleli rovněž s The Document Foundation na vývoji LibreOffice (fork OpenOfficee.org) by měli odstoupit z důvodu střetu zájmů, dva členové nyní oficiálně odstoupily. Během IRC zasedání rady dne 14.10.2010 vyzval Louis Suárez-Potts (manager OpenOffice.org pro Oracle) členy nadace The Document Foundation, aby odstoupily z rady OpenOffice.org. Odešel Christoph Noack, bývalý vývojář OpenOffice.org produktů a Florian Effenberger bývalý vedoucí projektu OpenOffice.org pro marketing a kontakty na německém trhu. Oba dva výše zmínění členové reagovali formální rezignaci pomocí e-mailu. Odchází také Thorsten Behrens (co vedoucí projektu Graphic System Layer), také rezignoval. Charles H. Schulz (vedoucí Native-Language Confederation) pro OpenOffice.org také rezignoval k 22.10.2010. (linux.website21.cz, 26.10.2010)

Makrá v OpenOffice.org – typografická kontrola textu (III)

V treťom (poslednom) pokračovaní makier pre hľadanie a označovanie typografických chýb si uvedieme funkcie pre hľadanie konkrétnych chýb a pre ukladanie nastavení. (dennik.inet.sk, 27.10.2010)

Publikování z OpenOffice přímo do WordPressu

O tom, jak snadno publikovat na svůj blog, postavený na wordpressu, přímo z OpenOffice. (perteus.cz, 28.10.2010)

IBM Lotus Symphony 3

Pred niekoľkými dňami bol uvoľnený kancelársky balík IBM Lotus Symphony 3, ktorý je postavený na OpenOffice.org 3. Aké novinky prináša? (dennik.inet.sk, 28.10.2010)

Práce s databází Base z OpenOffice.org (4), vlastnosti cizího klíče, vazby mezi tabulkami

Na začátku čtvrtého dílu seriálu o databázovém programu Base jsou upřesněny vlastnosti primárních a cizích klíčů. Následuje možné řešení úkolu č. 4 z předchozího dílu (struktura tabulky Zanr a tabulky Ctenar), při kterém se setkáte s pojmem číselník a k již hotovým tabulkám naší databáze vytvoříte další. V pokračování teorie pak budou rozděleny vazby mezi tabulkami databází. V závěru se opět vrátíme k Base: (openoffice.cz, 29.10.2010)

Rozšírenie pre písanie poznámok

Potrebujete si počas práce písať rôzne poznámky do poznámkového bloku, pričom nemáte po ruke (či nechcete používať) papier? Nainštalujte si rozšírenie JP Poznámkový blok. (openoffice.cz, 1.11.2010)

33 nemeckých vývojárov opúšťa OpenOffice.org

Ako oznámila Jacqueline Rahemipour, líderka nemeckého tímu vývojárov OpenOffice.org, 33 vývojárov nemeckej verzie opúšťa OpenOffice.org a prechádza na vývoj LibreOffice. (openoffice.cz, 2.11.2010)

Firma Oracle vydala další vývojovou verzi OpenOffice.org 3.3 RC3

Venku je další kandidát na finální verzi OpenOffice.org 3.3 RC3. (openoffice.cz, 2.11.2010)

Makrá v OpenOffice.org – paralelné ukladanie vo viacerých formátoch

Potrebujete svoje dokumenty v OpenOffice.org ukladať nielen vo formátoch ODF, ale paralelne s tým aj vo formátoch Microsoft Office a PDF? V dnešnom dieli seriálu o programovaní makier si ukážeme, ako si to dokážete naprogramovať. (dennik.inet.sk, 3.11.2010)

Používání kancelářského balíku OpenOffice.org je výhodné pro firmu POMAR CZ, s. r. o.

Firma POMAR CZ, s. r. o. vyrábí tlakové i beztlaké nádoby, nádrže, potrubí, výměníky, ohřívače a jiné svařované výrobky z ocelí pro průmyslové použití. Administrativní úkony jim spolehlivě zajišťuje OpenOffice.org. Cení si na něm jednoduchý převod do PDF, ale i to, že s kompatibilitou nemají problémy a v obchodní nebo výrobní praxi pokryje všechny jejich potřeby. (openoffice.cz, 3.11.2010)

Novinek je hodně, nemá je kdo psát – chcete nám pomoci?

Redakce portálu OpenOffice.cz hledá někoho na psaní zpráviček o událostech okolo kancelářského balíku. (openoffice.cz, 3.11.2010)

OpenOffice.org: Stále více vývojářů přechází k projektu LibreOffice

Důvodem je prý nespokojenost s přístupem Oraclu k organizaci a managementu spojenému s projektem open source kancelářského balíčku. (computerworld.cz, 3.11.2010)

OxygenOffice Proffesional – Neplaťte již za tvorbu dokumentů

Nechcete zbytečně platit za profesionální kancelářský balík? K dispozici je naštěstí mnoho řešení nabízených naprosto zdarma. Řekl bych, že tím nejznámějším je bezesporu open source kancelářský balík OpenOffice.org. Díky použité licenci lze zdrojové kódy OpenOffice.org zdarma šířit a libovolně měnit. Toho využili právě tvůrci OxygenOffice s tím, že ke klasickým OpenOffice.org přidali ještě několik funkcí navíc. Pojďme se tedy podívat, jak se tento balík liší od svého „předchůdce“ a jaké konkrétní funkce navíc nabízí. (swmag.cz, 5.11.2010)

Práce s databází Base z OpenOffice.org (5) – Analýza požadavků a návrh databáze

V pátém dílu seriálu o databázovém programu Base částečně odbočíme od hlavního proudu seriálu, kterým je práce s Base. Budeme se totiž věnovat analýze požadavků a návrhu databáze: částečně obecným zásadám, ale hlavně pro naší databázi Knihovna. Půjde tedy o teoretickou, ale důležitou část – tyto činnosti jsou pro budoucí funkčnost databáze základní podmínkou. Kdo se nechce zabývat procesem analýzy a návrhu, může tento díl přeskočit (závěry připomenu i v další části). (openoffice.cz, 5.11.2010)

Článok vyšiel za podpory Liberix, o.p.s., Inet.sk a pc.sk.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 1
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Július Pastierik

Július Pastierik

 

Public Relations

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?Představte si, že Microsoft 365 je nejen soupravou nástrojů, ale skutečným prostředkem pro transformaci vašeho podnikání. Jednou ze společností, která vás na této cestě jako obchodní partner může podpořit, je Crayon Czech Republic and Slovakia.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz