Výber správ zo sveta OpenOffice.org za 49. až 50. týždeň

obecna.png Prehľad článkov o OpenOffice.org od 4.12.2010 do 17.12.2010.  

Vkládání diagramů do dokumentu pomocí rozšíření Diagram

Celou řadu let jsem zazlíval tvůrcům OpenOffice.org to, že do programu neimplementovali funkci na vkládání diagramů do dokumentu, jako je to např. v PowerPointu od Microsoftu. Nyní je moje kritika v tom směru zbytečná. Nedávno byl zveřejněn plugin Diagram od týmu OxygenOffice Professional Team, který vytváří vlastní derivát OpenOffice.org s názvem OxygenOffice. (openoffice.cz, 6.12.2010)

Nová verzia rozšírenia pre vkladanie nezalomiteľných medzier počas písania

Pre používateľov rozšírenia, ktoré umožňuje vkladanie nezalomiteľných medzier priamo počas písania, sme pripravili novú verziu, ktorá pracuje aj s textovými tabuľkami. (openoffice.cz, 6.12.2010)

LibreOffice 3.3 finišuje

Na webu projektu LibreOffice je ke stažení první RC tohoto kancelářského balíku . V první řadě přináší tato verze opravy, ale její vývojáři také odstranili další odkazy na OpenOffice.org a nahradili je právě označením LibreOffice. (openoffice.cz, 6.12.2010)

Úprava rozšírení pre OpenOffice.org 3.3

S príchodom novej verzie OpenOffice.org sa môžete stretnúť s tým, že nie všetky rozšírenia v nej pôjdu nainštalovať. Ukážme si preto postup, ako ich dokážete zmeniť tak, aby to išlo. (dennik.inet.sk, 8.12.2010)

Rozšírenie pre prácu s používateľskými slovníkmi

Potrebujete exportovať či importovať slová do vašich používateľských slovníkov s možnosťou vytvorenia nových slovníkov? Nainštalujte si rozšírenie JP Import Export slovníkov (JP dictionary io). (openoffice.cz, 8.12.2010)

Oracle s OpenOffice.org 3.3 finišuje?

Firma Oracle před nedávnem vydala dalšího kandidáta na finální vydání - OpenOffice.org 3.3 RC 7. (openoffice.cz, 8.12.2010)

Veřejný sektor v Quebecu tíhne ke svobodnému softwaru

Veřejný sektor provincie Quebec se přiklání k užívání svobodného softwaru jako je třeba OpenOffice.org nebo operační systém Linux místo komerčního softwaru jako Microsoft Office či Windows. (openoffice.cz, 10.12.2010)

Nejlepší kancelářské aplikace, které stáhnete zadarmo

Krabice s balíkem kancelářských aplikací stojí i více než 2000 korun. Existují však alternativy, které jsou zdarma. Neumějí toho sice tolik, jako nejnovější Microsoft Office 2010, ale běžné kancelářské potřeby uspokojí. (technet.idnes.cz, 12.12.2010)

Rozšírenie pre programátorov makier – JP XrayTool

Programujete v OpenOffice.org makrá a potrebujete zistiť vlastnosti či metódy premenných? Alebo potrebujete spúšťať makrá bez toho, aby ste ich museli neustále pracne vyhľadávať v ich zozname? Nainštalujte si rozšírenie JP XrayTool. (openoffice.cz, 13.12.2010)

Mateřské, základní, střední i vyšší odborné školy používají svobodný software

České a slovenské školství je bezesporu doménou operačního sytému Microsoft Windows. Přesto se najdou i takové, které používají Linux, nebo alespoň svobodný software na Windows, jako je především kancelářský balík OpenOffice.org, ale také například Mozilla Firefox nebo GIMP. (linuxexpres.cz, 13.12.2010)

Rozšíření Writer2ePub pro čtečky e-knih

Využíváte-li čtečku elektronických knih s podporou formátu .epub, jistě uvítáte možnost vytvářet vlastní soubory přímo ve Writeru. (openoffice.cz, 13.12.2010)

Chytrá čtečka dokumentů pro Android

Prohlížečka OpenOffice Document Reader sice neumí přímo editovat dokumenty, ale jinak nabízí spousty zajímavých a užitečných funkcí, které vám zpříjemní práci s dokumenty na vašem komunikátoru s Android OS. (palmserver.cz, 13.12.2010)

OpenOffice pro Mac – editujte dokumenty zdarma

Mac užívateľ má na výber z viacerých možností, keď volí kancelársky balík programov. Vybrať si napríklad môže iWork od Apple, ktorý však nie je 100% kompatibilný s Officom z Windows PC. Druhou možnosťou je Office pre Mac. Množstvu užívateľom sa však nepáči ,,zložitosť” programu a hlavne to, že nie je totožný s verziou pre Windows. Keď spojíme plusy týchto programov, jednoduchosť iWorku a kompatibilitu Officu, vznikne nám OpenOffice, ktorý je celkom zadarmo a dokonca aj v slovenčine/češtine, čo týmto dvom chýba! (letemsvetemapplem.eu, 15.12.2010)

TIP: bezplatné kancelářské aplikace

V dnešním tipu si představíme bezplatné aplikace, které mohou do značné míry nahradit MS Office. (pcworld.cz, 15.12.2010)

Systémové otváranie externých súborov v OpenOffice.org

V dnešním tipu si představíme bezplatné aplikace, které mohou do značné míry nahradit MS Potrebujete v makrách OpenOffice.org otvárať externé súbory pomocou aplikácií, ktoré sú s nimi asociované? Ukážme si jednoduché makro, pomocou ktorých dokážete otvárať odkazy na internetové stránky v internetovom prehliadači. (dennik.inet.sk, 15.12.2010)

Průvodce v praxi: Fax a Porada

V prvním díle volného seriálu na téma průvodců v aplikaci byla pozornost věnována dopisu. V dnešním článku se zaměříme na dva další průvodce, a to na fax a poradu. V obou příkladech budou popsány základní funkce a samozřejmě bude problematika opět probrána tentokrát na dvou praktických příkladech. (openoffice.cz, 15.12.2010)

OpenOffice.org 3.3.0 RC8

Oracle vydal již osmého Release Candidate nové verze OpenOffice.org s pořadovým číslem 3.3.0. Zkompilované archivy se již zvolna začínají objevovat na mirrorech a jsou k dispozici k testování. Věřme, že jde o poslední Release Candidate z této extrémně dlouhé řady. Více informací: harmonogram vydání, seznam změn. (abclinuxu.cz, 15.12.2010)

PCR: Microsoft Office 2010 vs. OpenOffice 3.2.1

Rivalmi na poli kancelárskych balíkov sú už dávnejšie Microsoft Office a OpenOffice.org. Na prvý pohľad je medzi nimi rozdiel v cene, keďže Office je okrem najnovšej verzie Starter platený a OpenOffice.org je kompletne zadarmo. V tomto článku sa pozrieme na obidva balíky bližšie a prinášame vám analýzu oboch produktov. Pri teste sme sa zamerali len na bežného používateľa v domácnosti alebo menšom podniku, ktorý tvorí text, tabuľky a prezentácie. (itnews.sk, 16.12.2010)

Uvoľnenie Oracle Cloud Office 1.0 a Oracle Open Office 3.3

15. decembra 2010 Oracle oficiálne uviedlo na trh dva svoje produkty – Oracle Cloud Office 1.0 a Oracle Open Office 3.3. Upozorňujeme, že Oracle Open Office 3.3 je komerčný kancelársky balík (v podstate bývalý Sun StarOffice), ktorého cena začína na 49,95 USD za licenciu. (dennik.inet.sk, 17.12.2010)

Práce s databází Base z OpenOffice.org (8) – Formuláře – plnění databáze daty

V osmém dílu se budeme věnovat důležité součásti databáze: formulářům, které jsou určeny pro zadávání dat. Můžete pracovat s databází vytvořenou samostatně v Base (podle šestého dílu) nebo s databází MySQL, kterou upravujete pomocí Base (jako programu typu front-end, viz sedmý díl). Doplňkem k předchozím dílům je obrázek vazeb v Base u databáze Knihovna verze „A“ v úvodní části tohoto dílu. (openoffice.cz, 17.12.2010)

Článok vyšiel za podpory Liberix, o.p.s. a Inet.sk.

(Jako ve škole)
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
 
 
woo jaw demo hz